Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Ar Lietuvoje trūksta futbolo tradicijų?

  •    •  11:15, 2019-05-16
Asociatyvi nuotr.

Futbolas - bene labiausiai aistras kaitinantis sportas visame pasaulyje. Futbolo transliacijas gyvai kasdien stebi milijonai fanų aplink visą pasaulį. Garsiausių komandų varžybos užpildo stadionus emocijomis, įkarščiu, azartu, laimėjimų džiaugsmu ir pralaimėjimų kartėliu. Tuo tarpu Lietuvoje, futbolas populiarumu vis dar nusileidžia daugeliui sporto šakų. Ar išauš futbolo valanda ir mūsų šalyje?

 

Futbolas populiarumu nusileidžia kitoms sporto šakoms

 

Kad ir kaip vertintume, krepšinis metų metus išlieka populiariausia sporto šaka mūsų šalyje. Tai ne tik sporto šaka, kurią stebime vykstant čempionatams, bet ir itin populiarus laisvalaikio praleidimo būdas. Eurolyga, LKL, pasaulio ir Europos turnyrai suburia prie televizijos ekranų visą šalį, net ir tuos, kurie nelaiko savęs aistringais fanais. Retas lietuvis nežino jaunųjų žvaigždžių atstovaujančių Lietuvą NBA pavardžių. Žaidėjų, kaip Jonas Valančiūnas ar Domantas Sabonis, pasirodymai yra itin laukiami Lietuvos nacionalinėje rinktinėje, mat pastaroji, kone kasmet patenka į geriausių komandų gretas.

 

Pastaraisiais metais, po puikių olimpinių pasirodymų, populiarumo įgavo ir mažiau tradicinės sporto šakos kaip plaukimas, irklavimas. Lietuvos futbolas, tuo tarpu, visuomet turėjo palyginti nedidelį būrelį ištikimų fanų. Tačiau metai iš metų, futbolo sirgalių gretos negali pasižymėti sparčiu augimu.

 

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė

 

Valdo Urbono treniruojama Lietuvos Nacionalinė futbolo rinktinė gali pasigirti puikiais atletais kaip komandos kapitonas, saugas Fedor Černych, saugas Arvydas Novikovas, puolėjas Darvydas Šernas ar vartininkas Ernestas Šetkus.

 

Nacionalinė rinktinė dalyvauja UEFA Europos lygos ir UEFA čempionų lygos turnyruose. Žymiausi futbolo klubai Lietuvoje - FK Atlantas”, FK Ekranas”, Inkaras”, Kareda”, FBK”, ROMAR”, FK Sūduva” ir, žinoma, FK Žalgiris”. Nors šie klubai gali pasigirti atkakliais fanais, kurie pažįsta tvarkaraščius, stebi kiekvienas varžybas stadionuose, o jei negali to padaryti, jungiasi tiesiogines transliacijas, tačiau tai toli gražu nėra milijoninės auditorijos, kokios susirenka Brazilijoje, Portugalijoje ar Ispanijoje. O mūsų futbolo komanda, deja, nepasižymi ir tokiais įspūdingais laimėjimais, pergalėmis ir sėkme, kokius pelno užsienio šalių ekipos.

 

Sporto tradicijos

 

Ar įmanoma paaiškinti sąlyginai menką futbolo populiarumą ir sėkmę Lietuvoje? Suprasti, kodėl šalys ir jų visuomenės pasirenka tam tikras sporto šakas ir ima skirti joms itin daug dėmesio nėra lengva užduotis. Tai lemia daugybė faktorių, kaip antai, geografija. Štai šveicarai, austrai, norvegai yra puikūs slidininkai. Tai nestebina, nes šios šalys pasižymi įspūdingais kalnais. Tačiau vien geografiniai rodikliai nepaaiškina kodėl Latviai yra stiprūs ledo ritulyje, Indai mėgsta kriketą, JAV bei Korėjoje karaliauja beisbolas, o Lietuvoje krepšinis.

 

Gana populiari nuomonė paaiškinanti sporto šakų populiarumą tradicijų formacija. Ši teorija teigia, kad sėkmės, atsitiktinumo, teisingai apskaičiuotų tikimybių, gerai parengtos strategijos, o galbūt pasirengusio trenerio dėka tam tikru metu šalyje iškilo tam tikros sporto šakos komanda ar žaidėjai. Šiems sportininkams nusišypsojo sėkmė - jie pasiekė stulbinančius laimėjimus ir taip išpopuliarino savo sporto šakas. Šaliai intensyviai domintis tam tikra sporto šaka ėmė steigtis mokyklos, daugybė žmonių ėmė ne tik treniruotis, bet taip pat sekti sėkmingų sportininkų pėdomis.

 

Taip gilios sporto tradicijos sukuria ciklą - geros sporto mokyklos, patyrę treneriai, aistringų fanų liaupsės kuria stiprias komandas, kurios skina vieną pergalę po kitos. Dėl šios sėkmės auga susidomėjimas ir sporto šakos populiarumas, taigi jaunoji karta su užsidegimu imasi mokytis, tobulėti ir patys tampa jaunais, perspektyviais profesionalais.

 

Lietuvoje bene kiekviename kieme galima rasti krepšinio lanką. Tuo tarpu Ispanijoje, Brazilijoje vaikai spardo futbolo kamuolį vos ėmę vaikščioti. Galbūt tai, ko trūksta Lietuviškam futbolui yra tradicijos ir stiprios sporto mokyklos? Galbūt tik sudominę jaunąją kartą galėsime rungtis su stipriausiomis pasaulio komandomis?

 

Kokį futbolą žiūri fanai Lietuvoje?

 

Futbolas tapo bene populiariausiu sportu pasaulyje ne veltui. Juk tai neginčijamai vienas azartiškiausių komandinių žaidimų. Nesibaigianti įtampą, rezultatas, galintis pasikeisti vos per akimirką žavi ir Lietuvos fanus, nors mūsų komandos nesivaržo tarp planetos geriausių. Lietuvoje futbolo fanai dažniausiai renkasi žiūrėti būtent tarptautinį futbolą. Pasaulio ir Europos futbolo čempionatai, Olimpinės Žaidynės, klubų taurės vilioja Lietuvius prie televizijos ekranų. TopSport tinklalapio atstovai teigia, kad augantis lankomumas rodo, kad šiandien populiaru gyvas transliacijas stebėti ir internetinėsė platformose, kur rodomas ne tik žaidimas, bet ir statistika, ekspertų prognozės ir komentarai.

 

Paklausus kurią futbolo komandą palaiko lietuviai, greičiausiai išgirsime tarptautinį pavadinimą -  „Manchester United”, „Arsenal”, „Liverpool”, „Manchester City”, „Chelsea”, „Barcelona FC”, „Real Madrid”, „Juventus” ar “Munchen FC Bayern”.

 

Lietuviško futbolo ateitis

 

Nors akivaizdu, kad kol kas nesame futbolo šalis, tačiau nesame linkę tikėti, kad futbolas niekada netaps perspektyvia sporto šaka Lietuvoje. Turime puikią nacionalinę komandą ir šioje srityje tobulėjame kasdien. Vis daugiau fanų domisi tiek tarptautiniu, tiek lietuvišku futbolu, taigi tereikia kiek daugiau laiko - neabejojame, kad tradicijos užgims ir mūsų šalyje.

 

Turinys informacinio pobūdžio ir skelbiamas neatlygintinai.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra