Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ar jau aplankėte įspūdingą šviesų instaliaciją „Skambantys raštai“ Alytuje?

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija  •    •  14:26, 2023-05-18
Muziejų nakties metu Alytaus kraštotyros muziejuje pristatyta šviesų instaliacija „Skambantys raštai“, kurią pamatyti lankytojai dar gali iki gegužės 26 d.

Muziejų nakties metu Alytaus kraštotyros muziejuje pristatyta šviesų instaliacija „Skambantys raštai“, kurią pamatyti lankytojai dar gali iki gegužės 26 d.

 

„Skambantys raštai“ – tai garsą ir vaizdą derinanti instaliacija, kurioje svarbus vaidmuo skiriamas seniesiems baltiškiems simboliams, tradiciniams audiniams ir sutartinėms. Originaliame garso takelyje skamba elektroninės muzikos ir Kauno kultūros centro sutartinių giedotojų grupės „Sasutalas“ giedamų sutartinių bei audimo garsų sintezė.

 

Lietuvių liaudies menas, kupinas simbolių, kurie, priešingai nei kasdienybėje matomi ženklai, ne tik ką nors nurodo, bet ir atskleidžia daug platesnę prasmę. Suvokti senovės lietuvių liaudies ženklų pirmines prasmes šiuolaikiniam žmogui darosi vis sunkiau. O kaip puoselėti ir skleisti vieną archajiškiausių lietuvių etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo formų – sutartines? Jos vienos geriausių muzikos, kalbos ir senosios baltų pasaulėjautos kertinių reliktų.

 

Trys jaunosios kartos menininkės – Aurėja Jucevičiūtė, Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė ir Rūta Reutaitė atstovauja skirtingas meno sritis: grafinį dizainą, tekstilę ir muziką. Menininkės, kaip ir daugelis žmonių, patirdamos globalizacijos ir technologijų įtaką bei iššūkius tiek asmeniniame, tiek ir profesiniame kelyje, neatsitiktinai kūryboje vis dažniau renkasi atsigręžti į savo šaknis, etninę kultūrą ir istorinę atmintį. Siekdamos priartėti prie gilesnio pasaulio suvokimo, to linki ir savo žiūrovui bei klausytojui, pasitelkdamos šiuolaikiniam žmogui pažįstamas meninės raiškos formas.

 

„Skambantys raštai“ – tai konceptuali erdvė, kurioje kuriamas magiškas ryšys tarp tradicijų ir šiuolaikiškumo. KVIEČIAME PATIRTI JĮ!

 

Instaliacijos autoriai: garso menininkė Rūta Reutaitė, tekstilės menininkė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė, grafikos dizainerė Aurėja Jucevičiūtė. Projekto „Skambantys raštai“ organizatorius – Kauno kultūros centras.

 

Instaliacija Alytaus kraštotyros muziejuje veiks iki gegužės 26 d.

Komentarų nėra