Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 465

Ar bus nugriauta Likiškėlių progimnazija? Bendruomenė – prieš!

Alytaus Likiškėlių progimnazijos bendruomenė  •    •  16:00, 2019-11-03
Švietimo pertvarkos plane Likiškėlių progimnazijai vietos nepalikta.
Autorių nuotr.

Laukiame politikų ir mokyklų bendruomenių žodžio, - atsiliepdami į straipsnį „Dėl švietimo tinklo pertvarkos laukiama mokyklų bendruomenių žodžio“, publikuotą Alytusplius.lt 2019 m. spalio 30 dieną, - sako Likiškėlių bendruomenės atstovai.

 

Spalio 28 dieną progimnazijoje vyko susitikimas, kuriame dalyvavo mokinių tėvų atstovai, Lietuvos respublikos seimo narys Julius Sabatauskas, Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai: Andrius Jučas, Povilas Labukas, Vilija Ramanauskienė, Edmundas Čečėta, Gediminas Daukšys bei Likiškėlių progimnazijos darbuotojai. Susitikime kalbėta apie Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metais bendrojo plano ir jo priedų koregavimo projektą. Visą bendruomenę suneraminusias komisijos išvadas apie mokyklos pastato griovimą ir mokinių iškėlimą į Vidzgirio bei Dainavos progimnazijas. Likiškėlių progimnazijos bendruomenė nepritaria tokioms komisijos išvadoms ir prašo jas atšaukti.

 

Pasisakę mokinių tėvai konstruktyviai ir argumentuotai supažindino svečius su dabartine progimnazijos situacija, augančiu mokinių skaičiumi (šiuo metu progimnazijoje mokosi 377 mokiniai), inovatyviu ugdymo organizavimu, projektine veikla, Lietuvybės centro veikla, grįžusių/atvykusių iš užsienio vaikų integracija, akcentavo gerą ugdymo įstaigos mikroklimatą bei didelį dėmesį skiriamą vaikų saugumu.

 

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, kuris vadovavo Alytaus miesto savivaldybės patvirtintai komisijai, susirinkusiems Likiškėlių progimnazijos bendruomenės nariams teigė, kad komisijos pateiktos išvados nebūtinai absoliučiai teisingos, kad bus atsižvelgta į bendruomenės pasiūlymus,  bei svarstomi įvairūs, teisiškai įmanomi  variantai.

 

Likiškėlių progimnazijos bendruomenei abejones kelia  UAB ,,FINDEP“ pateikti skaičiavimai, kuriais vadovavosi savivaldybės sudaryta komisija: Likiškėlių progimnazijos pastato renovacija kainuotų 4 907 562,13 Eur su PVM, UAB „FINDEP“ ekspertų skaičiavimais pastato griovimas 1 103 635,75 Eur, pastato statyba 3 303 960,0 Eur. Niekuo nepagrįsti teiginiai apie kritinę pastato būklę ir kenksmingas sąlygas. Ugdymo įstaiga turi visus reikiamus dokumentus, kurie suteikia teisę vykdyti ugdymo procesą.

 

Sutinkame, kad reikalinga pastato išorės renovacija bei sporto salių remontas, tačiau  jose šiuo metu sportuoja ne tik progimnazijos mokiniai, bet ir Sporto mokyklos, SRC, futbolo akademijos Dainava, dziudo klubo „Alytis“ jaunieji sportininkai.

 

Klasės, valgykla, šokio salė, aktų salė, biblioteka, fojė, „Jaunojo tyrėjo“, laboratorija, šaudykla, „Smėlio sala“ VMG virtuvė bei kitos erdvės suremontuotos. Savivaldybės lėšomis pilnai suremontuota 220 kv.m. patalpa į kurią planuota įkelti miesto bibliotekos filialą, įrengtas „Lietuvybės centras“.

 

Mes, Likiškėlių progimnazijos bendruomenė, tikimės racionalaus, atitinkančio progimnazijos bendruomenės lūkesčius, politikų sprendimo, nes kaip teigė susitikime V. Valūnas, komisija darbą atliko.

 

P.S. Prieš pastato griovimą ir mokinių iškėlimą į anksčiau minėtas progimnazijas jau pasirašė 2300 Alytaus miesto gyventojų.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.