Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ar Alytus taps verslo ir turizmo centru?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:58, 2014-02-05
Alytaus kolegijoje vykusioje diskusijoje dalyvavo verslininkai, socialdemokratų frakcijos nariai bei savivaldybės administracijos atstovai
Alytusplius.lt nuotr.

Kaip pritraukti užsienio investuotojus, kaip sukurti palankesnes sąlygas smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams, kokių priemonių imtis, kad Alytus taptų verslo ir turizmo centru – tokie klausimai šiandien buvo gvildenami, aptariant Alytaus miesto strateginį plėtros planą iki 2020 metų.

 

„Reikia priimti sprendimus, kad planas taptų kelrode žvaigžde. Kad nebūtų taip, jog atėjus naujai valdžiai, visas įdirbis būtų nubrauktas“, - sakė Nerijus  Cesiulis, Alytaus miesto savivaldybės investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas.

 

Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas priminė, kad pasiūlymai ir rekomendacijos dėl Alytaus miesto strateginio plėtros plano iki 2020 metų, priimami iki vasario 15 dienos.  Plėtros planas miesto taryboje bus tvirtinamas vasario mėnesio paskutinįjį ketvirtadienį.

 

O šiandienėje diskusijoje, kuri vyko Alytaus kolegijoje, dalyvavo  verslininkai, socialdemokratų frakcijos nariai bei savivaldybės administracijos atstovai.

 

Apžvelgiant Alytaus miesto strateginį plėtros planą, buvo pabrėžti trys kertiniai prioritetai: viešųjų paslaugų kokybės ir prieinamumo užtikrinimas, ekonomikos augimo skatinimas, didinant verslo konkurencingumą bei miesto infrastruktūros plėtra.

 

Anot Dalios Matukienės, Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentės, esminė problema Alytuje, apsunkinanti naujų įmonių steigimąsi ir veiklą – galimybės gauti lengvatinę paskolą verslo pradžiai nebuvimas.

 

„Alytaus kredito unija yra nepajėgi dalyvauti lengvatinėje programoje verslininkams. Ji atsisakė dalyvauti šioje programoje“, - sakė D. Matukienė.

 

Diskusijoje dalyvavę verslininkai paantrino, kad tokia problema mieste tikrai yra ir ją reikėtų spręsti. Taip  atsirastų geresnės sąlygos verslui Alytuje kurtis.

 

Pasak verslininko Sauliaus Ivoškos, labai trūksta Alytaus, kaip pramonės ir verslo miesto viešinimo. „Jeigu mes užsibrėžtume konkrečius tikslus ir kryptis, kaip tą padarė Druskininkai prieš 15 metų, neabejoju, kad ir  Alytus po 15 metų taptų traukos centru, ne tik vietiniams verslininkams, bet ir užsienio investuotojams. Taip pat manau, kad turėtume atsisukti ir į rytų verslo kryptis“, - sakė S. Ivoška.

 

Tačiau Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas pabrėžė, kad nereikėtų „užsiciklinti“ tik ant verslo. „ Mes turime puikias sporto bazes, stiprias kultūros sritis, kurias taip pat reikia viešinti“, - sakė J. Krasnickas.

Komentarų nėra