Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Aptartos galimybės - nuo institucinės, prie globos šeimoje ir bendruomenėje

Alytaus miesto savivaldybės inf.  •    •  11:42, 2023-07-28

Šiandien Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis susitiko su regiono lygmens eksperte, atsakinga už institucinės globos pertvarką, Tamara Gaivoronskaja.

 

Susitikimo metu kalbėta apie Alytaus mieste teikiamas socialines paslaugas, socialinių paslaugų, skirtų psichikos ir (ar) intelekto) negalią turintiems asmenims, plėtros galimybes, jų finansavimo kitose šalies savivaldybėse pavyzdžius, grupinio gyvenimo namų modelį, socialinių dirbtuvių steigimo Alytuje galimybes ir apsaugoto būstą. Apsaugotas būstas – tai asmens (šeimos) apgyvendinimas ir pagalbos suteikimas namų aplinkoje, reikalingų paslaugų organizavimas bendruomenėje, siekiant kompensuoti, atkurti, ugdyti, palaikyti ir plėtoti asmens (šeimos) socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius paslaugas negalią turintiems asmenims. 

 

Siekdama sėkmingo perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų, skirtų psichikos ir (ar) intelekto) negalią turintiems asmenims, Alytaus miesto savivaldybė planuoja teikti apsaugoto būsto paslaugas, Alytaus mieste steigti socialines dirbtuves.