Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Apsispręsta dėl mokinių atostogų Alytuje – jos turi būti pilnavertės

Ina Grigūnaitė-Skrabulienė  •    •  16:15, 2019-10-21
V. Valūnas.

Alytų dusinantis gaisras koreguoja miesto gyvenimą. Pirmadienį keliose ugdymo įstaigose buvo sustabdytas darbas, pasigirdo siūlymų uždaryti visas mokyklas, perkeliant moksleivių atostogas.

 

Miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas teigė, kad klausimas dėl atostogų paankstinimo buvo iškeltas, bet tam nebuvo nepritarta.

 

 ,,Mokiniai turi teisę į pilnavertes atostogas, kokybiškas atostogas, kurios šiuo metu sunkiai būtų įmanomos. Daugelis alytiškių pageidauja, kad geriau vyktų neformaliojo švietimo pamokos ir  jie patys turėtų  galimybę pasirinkti - leisti vaikus į mokyklą ar ne.

 

Pirmadienį  visose Alytaus ikimokyklinio ugdymo įstaigoje buvo vykdoma ugdomoji veikla. Į šias įstaigas susirinko 29 proc. vaikų. Bendrojo ugdymo mokyklose vyko neformaliojo švietimo pamokos, kuriose dalyvavo 15 proc. moksleivių.

 

Kai prieš vidurdienį vėjas pakeitė kryptį ir pasisuko į miesto pusę, Putinų ir Panemunės mikrorajone esančių švietimo įstaigų vadovai sunerimę dėl darbuotojų ir ugdytinių sveikatos nusprendė   stabdyti pradėtą ugdymo procesą.

 

Nuo 12:30 iki 15 val. mokyklose buvo nutrauktos neformaliojo švietimo pamokos ir vaikai bei mokyklų darbuotojai buvo išleisti į namus. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose taip pat buvo stabdoma veikla.

 

,,Tėvai buvo informuoti, kad nutraukiamas ugdymo procesas Putinų ir Panemunės mikrorajone esančiose ugdymo įstaigose. Iš darželių greitai buvo paimti vaikai. Tik lopšelyje darželyje ,,Šaltinėlis“ ugdymo procesas vyko, nes vieno vaiko tėvai neturėjo galimybės iki 17 val. jo pasiimti, - sakė V. Valūnas. Jo teigimu, dėl atsargumo dvi darbuotojos buvo paliktos prižiūrėti vaiko. Jei viena darbuotoja blogai pasijustų, tuomet  ją galėtų pakeisti kita.

 

Švietimo skyriaus vedėjas pats vyko į Putinų ir Panemunės mikrorajone esančias švietimo įstaigas įsitikinti, kokia yra reali situacija. ,,Tikrai jautėsi kvapą gniaužiantis padangų degėsių kvapas. Tad ugdymo įstaigų vadovų sprendimui stabdyti ugdymo procesą pritariau“, - sakė jis.

 

Alytaus muzikos mokykloje, Alytaus dailės mokykloje ir Alytaus jaunimo centre ugdymo procesas yra vykdomas, tačiau tėvams suteikiama teisė pasirinkti – leisti vaikus į įstaigas ar ne. Už vaikų nelankytą dieną tėveliams mokėti nereikės.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra