Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Aplinkosaugininkams – skundai dėl Dzūkijoje medžiojančių italų: „išrašė“ ir baudas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:01, 2023-11-09
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas nuotr.

„Į Dzūkiją atvykę medžiotojai italai vaikšto nešini šautuvais ne savo plotuose, nesiorientuoja, kur randasi, ir daro pažeidimus“, - tokio pranešimo sulaukė AlytusPlius.lt redakcija. Alytaus aplinkosaugininkai patvirtino, kad pažeidimų išties būta ir už tai italams medžiotojams teko atsakyti. Tuo tarpu „Varėnės“ medžiotojų klubo, su kurio žinia ir medžiojo minėti užsieniečiai, vadovas tvirtino, kad tokie skundai – tai tiesiog beatodairiškas bandymas pakenkti klubo reputacijai.

 

Kaip komentavo Alytaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Jonas Jarmalavičius, prieš pora savaičių, dar spalio mėnesį, buvo užfiksuoti du medžioklės atvejai, kuomet už pažeidimus italams buvo taikoma administracinė atsakomybė.

 

„Pirmuoju atveju „Varėnės“ klubo plotuose, netoli Pivašiūnų, iš Italijos į Lietuvą atvykęs vyras medžiojo neturėdamas galiojančio medžioklės lapo. Lapas, kurį jis pateikė, nebuvo pilnai, pagal reikalavimus užpildytas, tad vyriškis medžioti apskritai negalėjo. Jis buvo sulaikytas, jam surašytas protokolas, skirta 300 eurų bauda ir vienuolikai mėnesių atimta teisė medžioti Lietuvoje“, - kalbėjo J. Jarmalavičius.

 

Pasak jo, kadangi nepilnai užpildytą, taigi – negaliojantį, leidimą buvo išdavęs „Varėnės“ medžiotojų klubo vadovas, jam taip pat skirta administracinė nuobauda – įspėjimas.

 

Praėjus keletui dienų, aplinkosaugininkai gavo dar vieną pranešimą apie medžiotojus italus. Paskambinęs asmuo informavo, kad pastebėjo asmenis su šautuvais ir šunimis, įtaria, jog galimai brakonieriaujama, tad vėl buvo reaguojama ir vykstama patikrinti.

 

„Vėlgi viskas vyko už Pivašiūnų, ant Alytaus ir Trakų rajonų ribos. Atvykę radome du italus medžiotojus, kurie medžiojo ne savo medžioklės plotuose – ne tuose, kurie yra nurodyti medžioklės lape. Jie galėjo medžioti „Varėnės“ medžiotojų būrelio plotuose Alytaus rajone, o jau buvo nuėję maždaug pusė kilometro į Trakų rajoną. Tad kolegos iš Vilniaus jiems surašė protokolus, kiekvienam skyrė po 300 eurų baudą ir atėmė teisę medžioti Lietuvoje vienuolikai mėnesių“, - komentavo J. Jarmalavičius.

 

Pasak jo, ne į savo plotus nuklydę italai kalbėjo tik gimtąja kalba, tad teko bendrauti per vertėją. Jie neneigė pažeidimo, patys pripažino, kad nuėjo per toli ir paaiškino, jog tiesiog pasiklydo.

 

Tą dieną minėtieji italai medžiojo aštuoniese, tačiau šeši iš jų medžioklę vykdė savo plotuose, o du nuklydo ten, kur neleistina.

 

J. Jarmalavičius teigė, kad bausti medžiotojus užsieniečius tenka tikrai nedažnai. Šiemet į Lietuvą jų atvykę išties nemažai ir medžioja jie ne tik Dzūkijoje. Italai atvyksta medžioti paukščių slankų, sako, kad Italijoje jų nėra.

 

Kaip pasakojo aplinkosaugininkai, dėl italų medžiotojų pranešimų gaunama ir iš pačių vietinių gyventojų. Jie lietuvius medžiotojus jau puikiai pažįsta, pasilabina, pasikalba, o lietuviškai nekalbantys italai jiems sukelia įtarimų. Gyventojai juos užkalbina, šie nesupranta ir neatsako, o kadangi su šautuvais ir šunimis eina ir pro žmonių sodybas, gyventojai skambina ir praneša, kad tai – galimai brakonieriai.

 

Kadangi visoje istorijoje minimas ir medžiotojų klubas „Varėnė“, komentaro dėl susidariusių situacijų paprašėme ir jo vadovo Ginto Remeškevičiaus.

 

„Nedidelių problemų buvo, bet čia yra išpūstas burbulas. Daugeliui medžiotojų pasitaiko nuklysti į kitus plotus. Minėtu atveju, nubėgo šuo, nuėjo jo pašaukti dešimt metrų ir jau įžengimas į svetimus plotus, Suprantu, kad tai pažeidimas. Bet čia tiesiog žmogiška situacija. Daug patirties turintys medžiotojai žino savo plotus, bet ir tai būna nuklysta. Pasitaiko ne tik užsieniečiams, bet ir lietuviams. Žinoma, nubausti medžiotoją lengviausia“, - sakė G. Remeškevičius.

 

Jis neneigė ir to,  kad vienas medžiotojas italas buvo nubaustas už negaliojantį medžioklės lapą, kuris buvo netinkamai užpildytas.

 

„Taip, nepasirašiau vienoje vietoje, pats gavau įspėjimą. Bet visa tai yra smulkmenos, žmogiškasis faktorius. Suprasčiau, kad tie italai medžiotų neblaivūs ar kiti dalykai, tada jau taip, būtų išties baisu. Tačiau jie supratingi žmonės, šie menki pažeidimai – žmogiškosios klaidos“,  - kalbėjo klubo vadovas.

 

Jis kėlė prielaidą, kad kai kurie asmenys galimai nori klubui pakenkti, tik ir ieško priežasčių skųsti, stebi, nuolat skambina gamtos apsaugai, vyksta nuolatiniai patikrinimai.

 

„Gaila, kad vyksta tokie dalykai, norima pakenkti reputacijai. Tačiau žmonės juk supranta, kad tos klaidos tikrai ne tyčinės ar piktybiškos“, - teigė G. Remeškevičius.

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai