Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Apkeliavusi 40 šalių alytiškė Afriką laiko savo antraisiais namais

Ina Grigūnaitė-Skrabulienė  •    •  9:44, 2022-01-09
M. Žemaitytė.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytiškė Marija Žemaitytė – aktorė, laisvą nuo pagrindinio darbo  laiką skirianti kelionėms ir humanitarinei veiklai. 29 metų mergina dovanoja džiaugsmą ir šypsenas ten, kur jų labiausiai trūksta: pabėgėlių stovyklose, ligoninėse, senelių namuose. Marija per savo gyvenimą jau spėjo apkeliauti 40 šalių. Savo patirtais įspūdžiais ji dalijasi su jaunais žmonėmis, juos įkvėpdama nebijoti siekti tikslų.

 

Visada turėjau norą dalintis ir kitiems kažką duoti, nes jaučiau, kad man labai daug duota“,- sako Marija. Ji neslepia, kad mato milžinišką prasmę ir galią dalintis, nes kuo daugiau duodi kitiems, tuo daugiau sugrįžta pačiam.

 

Teikia džiaugsmą vaikams, seneliams ir pabėgėliams

 

Alytiškė aktyviai dalyvauja organizacijos ,,RAUDONOS NOSYS gydytojai klounai” veikloje. Lanko ir džiugių akimirkų suteikia mažiesiems ligoniukams šalies ligoninėse, specialiųjų poreikių turintiems vaikams specialiose mokyklose, reabilitacinį gydymą patiriantiems vaikams sanatorijose, senjorams socialinės globos namuose, žmonėms pabėgėlių centruose ir kitur.

 

Mingailės Žemaitytės - Meldaikės nuotr.

 

Pasitelkdama humorą, kartu su kitais organizacijos nariais, mergina teikia emocinę bei psichosocialinę pagalbą visoms labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

 

Mingailės Žemaitytės - Meldaikės nuotr.

 

Paklausta, ką jai reiškia darbas su labiausiai pažeidžiamais žmonėmis, alytiškė teigė, kad yra pozityviai nusiteikusi visų žmonių atžvilgiu. Kiekvienas žmogus yra vertas žmogiškumo, koks jis bebūtų.

 

Marija darbuojasi ir pabėgėlių stovyklose. Ji ypač tolerantiška pabėgėliams ir yra įsitikinusi, kad pabėgėliai kiekvienam žmogui turėtų sukelti empatiją.

 

Mes nežinom, kada patys galime atsidurti jų vietoje. Visi esame atsidūrę situacijose, kai reikia ko nors prašyti,  ir tai nėra lengva. O kiekvienas į mūsų šalį atkeliavęs žmogus yra kažkieno vaikas, sūnus, tėvas, mama. Jie turi savo istorijas. Nė vienas nelinki mums blogo”, - sakė pašnekovė.

 

Vyksta į susitikimus su mokiniais

 

Pastaruoju metu Marija pasinėrusi ir į prasmingą veiklą mokyklose. Ji dalyvauja projekte „Psichikos sveikatos stiprinimas bendrojo lavinimo mokyklose“. Tokiu būdu stengiasi prisidėti prie psichikos sveikatos stiprinimo keturiose bendrojo lavinimo mokyklose Alytuje, ugdant emocinį raštingumą, psichologinį atsparumą, empatiško bendravimo įgūdžius bei problemų, susijusių su socialiniais ir psichologiniais iššūkiais, konstruktyvų sprendimą.

 

Marija Vyksta į susitikimus, pokalbius su mokiniais. Pasakoja jaunuoliams apie savo įdomias gyvenimo patirtis, keliones, skatindama jaunus žmones labiau pasitikėti savimi ir nebijoti siekti savo tikslų.  Ji džiaugiasi, kad gali daryti teigiamą įtaką jauniems žmonėms.

 

 

Man pačiai labai daug reiškė mokykliniais metais vykę susitikimai su žmonėmis, kurie papasakodavo, kas vyksta plačiame pasaulyje”, - sakė pašnekovė.

 

Marija yra dėkinga visoms mokykloms, kurios ją pakvietė.  „Aš jaučiuosi ne tik daug duodanti mokiniams, bet dar daugiau pati gaunanti”, - sakė ji. Be to, alytiškei smagu būti tuo žmogumi, kuris vaikams uždega drąsos  išbandyti naujus dalykus.

 

 

Humanitarinė veikla alytiškę traukė jau mokykliniais metais. Ji dar besimokydama mokykloje  buvo suorganizavusi „Misija Sibiras“ dalyvių atvykimą. Eidavo į vaikų namus norėdama praskaidrinti ten gyvenančių vaikų kasdienybę.

 

Besimokydama mokykloje Marija svajojo ir keliauti, pažinti kitas kultūras „Man atrodė, kad visi nepažinti pasauliai – ne prastesni pasauliai, kuriuos verta pažinti“, - sakė ji.

 

Įgyvendino vaikystės svajonę

 

Baigusi mokyklą, nusprendė įgyvendinti savo vaikystės svajonę ir tapti aktore. Nors suvokė, kad tai nėra lengvas kelias, atkakliai siekė savo tikslo.

 

„Šią profesiją pasirinkau ne tam, kad būčiau garsi ar patikčiau žmonėms. Teatrą mačiau kaip darančią didelį poveikį žmonėms meno formą“, - sakė Marija.  Ji suvokė labai gilią teatro prasmę. Patiko tai, kad ši  specialybė teikia daug galios kalbėti apie svarbius dalykus ir duoda tam erdvę.

 

 

„Visą savo gyvenimą stengiuosi sekti savo pojūčius ir daryti tai, kas atrodo man svarbu ir tinka“, - dabar jau tapusi aktore tvirtino alytiškė. Ji įsitikinusi, kad sėkmingai siekti tikslo jai padėjo nuoseklus, kryptingas darbas ir intuicija. Šiuo metu Marija yra Klaipėdos Jaunimo teatro aktorė.

 

Aplankė 40 šalių

 

Alytiškė įsitikinusi, kad didžiausią įtaką jos gyvenime turėjo ir kaip asmenybę ją suformavo aktorystės studijos, kelionės ir labai svarbūs jų metu sutikti žmonės.  Per savo gyvenimą Marija jau aplankė 40 šalių, kai kurias ir ne po vieną kartą.

 

„Kelionės – geriausia mano mokykla ir mokytoja, aš daugiausia išmokau per keliones”, - sakė pašnekovė. Ji pabrėžia, kad ypač daug išmokti pavyko per sunkumus ir nepatogias situacijas, kurias patyrė keliaudama. Daug vertingos patirties įgijo bendraudama su kitų tautų žmonėmis.

 

 

„Kelionės mane išmokė ir klausytis, ne tik brukti savo nuomonę”, - kalbėjo pašnekovė. Ji keliauja ne siekdama pamatyti miestus ir pastatus, o trokšdama leisti laiką su žmonėmis. Marija visas savo atostogas nuo studijų metų susiplanuodavo taip, kad kiekvieną dieną galėtų skirti kelionėms,  nes buvo įsitikinusi, kad jos gyvenime turi būti naujų patirčių ir žmonių.

 

Aplankytos 40 šalių jai neatrodo daug, nes dar tiek daug liko pasaulio pamatyti. Be to, į nemažai vietų trokšta ne kartą vėl grįžti. „Gyvenime neužtenka tik apkeliauti pasaulį. Reikia pažinti kultūrą, susitikti su žmonėmis. Ne vieno ir ne dviejų gyvenimų tam reikia”,- sakė alytiškė.

 

Afrika tapo antraisiais namais

 

Pastaraisiais metais Marija atrado Afriką kaip savo svajonių kraštą. Nuvykusi į Gambiją suprato, kad tai bus vieta, į kurią ne kartą sugrįš. 

 

Marija įsitikinusi, kad Afrika – nepakankamai įvertintas kraštas. Jos teigimu,  šios šalies kultūra, gamta yra ypatingi, žmonės neįtikėtinai turtingi išmintimi, jie turi ko europiečius išmokyti.

 

 

„Tai per daug nuvertintas kraštas su nuostabiais žmonėmis. Jų kultūra man labai artima, aš ten jaučiuosi kaip namie. Tikrai galiu vadinti Afriką savo antraisiais namais, kartais ten jaučiuosi savesnė, atviresnė nei Lietuvoje“, - pasakojo Marija.

 

Iš afrikiečių Marija yra gavusi netikėtą dovaną. Afrikos kaimelyje jai pastatė ir padovanojo namą. Tokiu būdu žmonės parodė, kad ji yra tapusi jų kaimo dalimi .Marija trobelėje įkūrė vieno kambario viešbutį. Visi uždirbami pinigai skiriami kaimo gyventojams.

 

„Man priklausančio nekilnojamojo turto neturiu Lietuvoje, bet turiu Afrikoje”, - šypsodamasi pasakojo alytiškė.

 

Paklausta, kokias šalis ateityje planuoja aplankyti, Marija sakė, kad domina Pietų Amerika, bet labiausia traukia Afrika, į ją galėtų nuolat vykti. Ypač nori pakeliauti po centrinę Afriką.  Perskaitytos knygos įkvepia ten keliauti.

 

Mėgsta keliauti viena

 

Pasiteiravus, kaip pavyksta susitaupyti tolimoms, daug išlaidų reikalaujančioms kelionėms, Marija teigė, kad  pinigai negali būti kliūtis niekam, ko labai nori.

 

„Kad kelionės yra brangus malonumas – mitas. Yra šalių, kuriose neįtikėtinai pigu ir ten gali net mažiau išleisti nei būdamas namie. Pinigai niekada nėra tiek verti kiek kelionės”, - sakė pašnekovė.

 

Marija dažnai keliauja viena. Jai tai patinka, nes tada jaučiasi atviriausia pasauliui ir visada kelionėse patiria iššūkių. „Kelionėse man patinka tai, kad esi ne komforto zonoje, bet kada gali įvykti netikėtumai: gali atšaukti skrydį, susprogti padanga, gali susirgti, dingti elektra.

 

 

Visi šie dalykai yra nutikę ir Marijai. Ji išmoko išsisukti iš kritinių situacijų, nepanikuoti bei prisitaikyti prie esamos padėties.

 

Ateityje žada toliau atradinėti pasaulį

 

Alytiškė turi ir neeilinę aistrą. Ji domisi ugnimi, jos tradicijomis. Net yra stebėjusi išsiveržiančius ugnikalnius. Aistra ugniai Marijai kilo bekeliaujant ir bežiūrint, kokie visi esame skirtingi šiame pasaulyje.

 

„Ugnis – tai, kas jungia visas tautas, visas kultūras. Nesvarbu, kokioje šalyje begyventum”, - sakė pašnekovė. Ji gilinasi į ugnies kultūras tose šalyse, kuriose lankosi. Tai jai irgi labai įdomi ir praturtinanti patirtis.

 

 

Marija yra neabejinga menams. Ypač muzikai, dailei. Teatras – taip pat didelė aistra. Humanitarinė veikla jai taip pat teikia daug džiaugsmo.

 

„Norisi nesustoti viename kelyje, viename požiūryje. Tikiuosi, kad galėsiu gyventi ir atradinėti gyvenimą, pasaulį ir toliau”, - sakė ji.

 

Nors šiuo metu gyvena Klaipėdoje, Marija myli savo gimtąjį miestą Alytų. Džiaugiasi matydama, kaip jis auga, plečiasi. gražėja. „Visada gera sugrįžti į Dzūkijos sostinę, nes  čia mano vaikystės miestas, jame jaučiuosi jaukiai”, - sakė ji.