Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Apie aukšto lygio pratybas ir nepaprastąją padėtį Alytuje iš pirmų lūpų: ką turite žinoti? (VIDEO)

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:34, 2023-09-27

Artimiausiomis dienomis mieste galite pamatyti nekasdienį vaizdą: apsiginklavusius karius, girdėti sprogimus. Kaip jau skelbėme ryte, Prezidento dekretu Alytuje paskelbta nepaprastoji padėtis. Vyksta aukšto lygio mobilizacinės pratybos „Perkūno bastionas“. Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ir vyr. komendantu paskirtas Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius pasakoja iš pirmų lūpų: kaip turi elgtis alytiškiai ir koks tokių pratybų tikslas?

 

„Pirmiausia, noriu nuraminti žmones, kad vyksta mokymai. Jie – gana realūs ir tikėtina, kad pamatysime ir karinės technikos judėjimą, ir karių srautus, galbūt išgirsime šūvius, sprogdinimus. Mokymai – išties rimti, jose dalyvauja visos instancijos.

 

Šiandieną gavome iš Prezidentūros dekretą, kad Alytuje įvedama nepaprastoji padėtis. Tai imitacine prasme reiškia, kad yra tam tikri apribojimai, valstybei gresia tariamas pavojus, o mes žiūrime, kaip tokioje situacijoje bendradarbiauja, kartu dirba visos reikiamos tarnybos, institucijos“, - pasakojo N. Cesiulis.

 

Jo teigimu, Vidaus reikalų ministerija kaskart informuoja apie tam tikras įvykių simuliacijas, vyksta bendras ir koordinuotas komandinis darbas. „Aišku, pasitaikys klaidų, bet manau, kad tos trys dienos Alytuje bus pakankamai įdomios, gal bus modeliuojamas Suvalkų koridoriaus puolimas, galbūt nelegalių migrantų masinė banga, keliamos riaušės. Svarbu matyti, kaip mūsų instancijos ir miestas tokioms situacijoms yra pasiruošę“, - sakė meras.

 

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius yra paskirtas Alytaus ir Marijampolės regionų vyr. komendantu. „Bus reaguojama į mokomuosius įvykius ir vertinama, kaip mes sugebame juos neutralizuoti, lokalizuoti, kad užtikrintume abiejų regionų saugumą ir suvaldyti susidariusią situaciją. Visi pareigūnai įspėti, kad vyksta mokymai, reikalui esant – jie žmones nuramins ir paaiškins, kas vyksta, informuos, jog ramiai visi gyventų savo kasdienį gyvenimą, jokio pavojaus nėra“, - komentavo A. Jurgelevičius.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai