Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Anūkas kelia klausimą: negi mobilioji ambulatorija negali pati atvažiuoti pas jo vos paeinantį senelį?

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:14, 2023-04-15
Tokia nuotrauka anūkas pasidalino grupėje socialiniame tinkle.
Skaitytojo nuotr.

„Mano senelis gyvena vienas kaime, vos paeina,  jam – 87 metai ir iki jo namų negali atvykti mobilioji ambulatorija atlikti tyrimų, nors automobiliai pritaikyti kaimo keliams“, - tokiomis mintimis viešojoje erdvėje pasidalino Alytaus rajone gyvenančio senolio anūkas. Jis teigė, kad seneliui jau sunku ir iki automobilio nueiti, juolab – jame išsėdėti, ir tuo pačiu kėlė klausimą: negi Alytaus rajone veikiančios mobiliosios ambulatorijos negalėtų pas tokį žmogų atvykti į namus?

 

„Buvo pasakymas „mes nepravažiuosim iki vienkiemių“, nors visi lengvai važiuoja ir pravažiuoja“, - socialiniame tinkle rašė garbaus amžiaus vyro anūkas, turėjęs atvykti iš kito miesto ir nuvežti senelį prie mobiliosios ambulatorijos.

 

Susisiekus su mobiliųjų laboratorijų paslaugas Alytaus rajone teikiančio Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro vadove Giedre Ilgūnaite, ji teigė, kad visais įmanomais būdais stengiamasi padėti garbaus amžiaus žmonėms, ir yra sudarytos visos galimybės gauti paslaugas ir namuose.

 

„Anksčiau veikusių medicinos punktų struktūroje nebeliko, ir vietoje jų, mes išplėtojome mobilias paslaugas, kurios pakeitė stacionarias ir dar labiau išplėtė paslaugų tinklą.

 

Mobili laboratorija „ant ratų“ dirba pagal iš ansto sudarytą grafiką, paslaugas teikia net penkiolikoje gyvenamųjų vietų, iškart būna numatyta, kur tiksliai jos stovės, ir ten gali apsilankyti kiekvienas norintis. Žmonėms nereikia vykti kažkur labai toli, kaip anksčiau. Mobiliųjų laboratorijų funkcija nėra teikti paslaugas į namus, tačiau tikrai pasitaiko išimčių, ir nėra sunku užsukti pas žmogų, jei tik sulaukiame prašymų. Esame lankstūs“, - kalbėjo įstaigos vadovė.

 

Ji akcentavo, kad iš tiesų slaugos paslaugas namuose teikia būtent ambulatorinės slaugos pagalbos komanda, kuri vyksta į namus visai kitu transportu. Užtenka skambučio savo šeimos gydytojui, ir jei tokios paslaugos reikalingos, viskas sutvarkoma, kad jos būtų teikiamos namuose.

 

Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė taip pat pasidomėjo ir šiuo konkrečiu atveju.

 

Ji informavo, kad garbaus amžiaus vyras išties yra įstagos pacientas, lankėsi mobiliojoje ambulatorijoje Makniūnuose.

 

„Jei tik būtų pareikštas pageidavimas, išeitį būtume radę. Nors poreikis dėl ambulatorinės slaugos paslaugų namuose kol kas nebuvo pareikštas, pakalbėjome su gydytoja, ir jei tik žmogus pageidaus, bus supildyti visi reikiami dokumentai dėl ambulatorinės slaugos namuose paslaugų teikimo, pas jį nuolat lankysis slaugytoja ir kita specialistų komanda. Šeimos gydytoja tokią paslaugą pasiūlys. Tikrai norime geranoriškai padėti kiekvienam rajono gyventojui“, - kalbėjo G. Ilgūnaitė.