Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Antikorupcijos komisijos akiratyje – konkursai į savivaldybės įstaigas

Alytaus miesto savivaldybės Antikorupcijos komisijos informacija  •    •  9:58, 2019-07-11
Antikorupcijos komisija.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Alytaus miesto savivaldybėje trečiadienį įvyko pirmasis Antikorupcijos komisijos posėdis. Komisijos pirmininkė Laura Radzevičiūtė pasidžiaugė komisijos narių gausa, nes iš 14 komisijos narių posėdyje dalyvavo net 12 narių.

 

Tai rodo, jog komisija nusiteikusi darbingai, visapusiškai, pasiryžusi užtikrinti pagrindinius komisijos veikimo principus: teisingumą, nešališkumą, skaidrumą, viešumą, atskaitomybę.

 

Pirmo Antikorupcijos komisijos posėdžio metu komisijos pirminkės L. Radzevičiūtės pavaduotoja vieningai išrinkta Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė Skaistė Ulčickaitė.

 

Reaguodama į visuomenėje kylantį nepasitenkinimą dėl galimai neskaidriai vykstančių konkursų,  susijusių su priėmimu į darbą savivaldybėje ar jai priklausančiose įmonėse esančias laisvas darbo vietas, komisijos pirminkė L. Radzevičiūtė komisijos nariams pristatė siūlymą parengti teisės aktų paketą, kurių pagrindu į savivaldybės organizuojamus viešuosius konkursus Antikorupcijos komisija turėtų teisę ir galimybę deleguoti vieną arba du komisijos narius.

 

„Niekam ne paslaptis, kad organizuojamuose konkursuose yra gajūs protegavimo pagal partinę ar giminystės liniją atvejai, o tokių galimai neskaidriai įvykusių konkursų procedūros įforminamos taip, kad viskas būtų teisėta ir nebūtų prie ko prikibti, todėl būtini esminiai šios srities pokyčiai.

 

Alytuje korupcijos prevencija ir skaidrumas nebegali likti tik tuščios deklaracijos. Tai vertybės, kurių Alytaus miesto vadžia privalo laikytis. Tik turint aiškias vertybes galima pasiekti geriausių rezultatų“, – pažymėjo L. Radzevičiūtė.

 

 

Komisijos narys, buvęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Jastremskas, pritardamas komisijos pirmininkės siūlymui, pabrėžė, kad jis, būdamas savivaldybės administracijos direktoriumi, yra sulaukęs begalės prašymų dėl savivaldybės organizuojamų konkursų. Jis kvietė komisijos narius palaikyti komisijos pirmininkės siūlymą, kuris, neabejotinai, efektyviau užtikrintų nešališkumą bei skaidrumą konkursų organizavimo procese. Ši naujovė galėtų būti puikus pavyzdys kitoms savivaldybėms. Komisija šiam komisijos pirmininkės L. Radzevičūtės siūlymui vieningai pritarė.

 

Reaguodamas į Specialiųjų tyrimų tarnybos atsiųstą raštą, susijusį su dviem galimai neskaidriai įvykusiais konkursais į savivaldybei priklausančių įstaigų, t. y. „Alytaus butų ūkio“ ir Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro, direktorių pareigas, komisijos narys Andrius Jučas pasiūlė šį klausimą atidėti ir po savaitės, liepos 17 dieną, organizuoti papildomą komisijos posėdį. Į jį vieningai nuspręsta kviesti savivaldybės administracijos direktorių Rolandą Juonį ir pareiškėją.

 

 

Antikorupcijos komisija ragina alytiškius būti aktyvius, domėtis Antikorupcijos komisijos posėdžiuose priimtais sprendimais. Su jais galima susipažinti Alytaus miesto savivaldybės interneto svetainėje http://taryba.alytus.lt/antikorupcine-komisija, teikti siūlymus ir informuoti komisiją apie galimas korupcijos ar nepotizmo apraiškas.

 

Komisijos pirmininkė L. Radzevičiūtė primena, kad Alytaus miesto savivaldybės priimamajame yra anoniminių skundų dėžutė, todėl asmenys, neturintys galimybės informacijos pateikti elektroninėmis ryšių priemonėmis, pareiškimus gali palikti šioje dėžutėje. Ją, siekiant užtikrinti anomimiškumą ir skaidrumą, turi teisę atidaryti tik Antikorupcijos komisijos nariai.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra