Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Ant garbės pakylų kopianti lengvaatletė alytiškė nori keisti pasaulį

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •  ina@alytusplius.lt  •  10:59, 2019-02-03
Alytų garsinanti sportininkė Dominyka Petraškaitė.
Asmeninio archyvo nuotr.

Alytiškė Dominyka Petraškaitė – perspektyvi trumpųjų nuotolių bėgikė, Lietuvos bei visų Baltijos šalių čempionė. Nors jaunajai sportininkei dar tik 17 metų, ji jau turi sukrovusi didelį bagažą apdovanojimų. Iš savęs daug reikalaujanti ir niekad nenuleidžianti rankų mergina save apibūdina kaip perfekcionistę. ,,Visose gyvenimo srityse siekiu tobulumo“, - sako  ji.

 

Dominyka mokosi Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje, III gimnazijos klasėje, aštuntus metus lanko lengvąją atletiką.

 

Jaunos sportininkės laimėjimų nesuskaičiuosi ant pirštų. 2012 metais Dominyka tapo nugalėtoja Lietuvos vaikų pirmenybėse ir gavo teisę atstovauti mūsų šaliai Lenkijoje vykusiame Europos vaikų čempionate, kuriame užėmė 5 vietą. Tai buvo pirmasis jos didelis laimėjimas.

 

,,Šis laimėjimas man buvo ypatingas, supratau, kad pasirinkau tinkamą sporto šaką ir tai skatino ateityje įdėti vis daugiau pastangų“,- sakė sportininkė.  

 

2015-ais metais Lietuvos jaunučių pirmenybėse ji užėmė antrąją vietą ir gavo teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių mače. Ten ją irgi lydėjo sėkmė – iškovota 3-ioji vieta.

 

2016-ais metais Dominyka tapo Lietuvos čempione  jaunių amžiaus grupėje. Tais pačiais metais vėl dalyvavo Baltijos šalių mače ir tapo vicečempione. 2017 metais Dominyka patirties sėmėsi ir  Europos klubų komandiniame kroso čempionate, vykusiame Portugalijoje. 

 

Dosniausi, jaunosios sportininkės teigimu, jai buvo  2018 – ieji metai.  Lietuvos mokyklų žaidynėse 1000 m rungtyje savo asmeninį rezultatą ji pagerino net 10 sekundžių. Europos jaunių čempionate tapo vicečempione.  Jaunimo pirmenybėse tais pačiais metais iškovojo 3 – iąją vietą.

 

Dominyką itin džiugina 2018 metais įvykdytas kvalifikacinis normatyvas į sporto meistrus, Europos klubų komandiniame čempionate užimta 3 - ioji vieta.  Tais pačiais metais  alytiškė tapo ir  čempione Lietuvos mokinių kroso pirmenybėse,  3 kartus vicečempione Lietuvos kroso etapuose.

 

Šias metais Dominyka jau laimėjo  3 vietą Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose.

 

,, Man svarbiausi laimėjimai yra patekimai į Europos čempionatus, įvykdytas kvalifikacinis normatyvas į sporto meistrus ir, žinoma, pergalės bei prizinės vietos Lietuvos čempionatuose“, - prisipažįsta mergina.

 

Akimirka iš varžybų.

 

Sportininkei  jos laimėjimai neatrodo  labai dideli - ji nusiteikusi siekti dar daugiau. ,,Kitiems gali atrodyti, kad pasiekiau daug, bet man, kaip perfekcionistei, tai nedaug, turiu dar daug noro ir užsispyrimo toliau siekti savo tikslų“,- sako mergina.

 

Dominyka prisimena, kokie buvo jos pirmieji, kaip sportininkės,  žingsniai.  ,,2011 metais, kai buvau 4-oje klasėje,  mama nuvedė išbandyti lengvąją atletiką. Jau pirmųjų užsiėmimų metu pajutau, kad tai labai žavingas sportas, o kadangi buvau labai aktyvus, energingas vaikas, tai buvo puiki vieta išsilieti.  Nuo pat pirmos akimirkos jaučiau, kad esu ten, kur turiu būti“,- dalijasi prisiminimais mergina.

 

Daugiausiai džiaugsmo jai suteikė tai, kad vos pusmetį pasportavusi, pateko į Europos vaikų čempionatą. ,,Tai buvo vienas iš svarbiausių įvykių, paskatinęs siekti daugiau ir atvedęs ten, kur dabar esu“,- įsitikinusi Dominyka.

 

Sportas Dominykai - dalis gyvenimo. ,,Bėgimas padeda atsipalaiduoti, siekti savo tikslų, moko susikaupimo, ryžto, užsispyrimo. Treniruotės, žinoma, vargina, kartais atrodo, kad galbūt jau nebegaliu, per sunku, bet artėjančios varžybos įžiebia ugneles akyse ir skatina toliau dirbti“, - sako mergina, visuomet nekantriai laukianti varžybų.

 

,,Treniruojuosi truputį daugiau nei vienuolika mėnesių per metus, įprastai treniruotės vyksta 6 kartus per savaitę, o vasaros atostogų metu treniruočių skaičius pakyla iki 10 kartų per savaitę“,- pasakoja Dominyka.

 

Sportas Dominykai - dalis gyvenimo.

 

Didžiausia jos gyvenimo patarėja ir motyvatorė yra mama. Ji visuomet paskatina dukrą, tiki ja net tuomet, kai, anot Dominykos, ji  pati savimi netiki. Merginos teigimu, ne mažiau prie puikių pasiekimų yra prisidėjęs ir treneris Vytautas Šmidtas, ,,Treneris man  kaip šeimos narys, skatina mane ir visada palaiko“,- džiaugiasi mergina.

 

Dominykai svarbu ir tai, kad ją palaiko ir artimiausi draugai, su jais gali pasidžiaugti savo laimėjimais ir pasiguosti, kai viskas ne taip gerai sekasi.

 

Įkvėpimo jaunoji sportininkė semiasi iš mamos, savęs, kitų puikių bėgikų, knygų, filmų.

 

,,Sportas man - didelė vertybė. Mano gyvenime jis užima labai svarbią vietą, todėl esu pasiryžusi sportuoti visą gyvenimą“, - sako Dominyka.

 

Be sportinių tikslų mergina turi  ir kitų svajonių, susijusių su galbūt svajonių profesija. ,,Nors tai gali nuskambėti juokingai, noriu keisti pasaulį, man labai svarbu ekologinės pasaulio problemos, todėl visuomet stengiuosi bent maža dalele prisidėti prie jų sprendimo“,- teigia Dominyka.

 

Šiuo metu be sporto, kuriam skiria daugiausia laiko,  Dominykai be galo svarbu ir puikiai mokytis.  Kai turi laisvo laiko, ji jį skiria šeimai ir artimiems draugams. Labai mėgsta žiūrėti filmus, gaminti, skaityti knygas, klausytis muzikos.

 

,,Visuomet žinau, kad po blogų laikotarpių ateina geri, todėl labai svarbu nepasiduoti, kad ir kaip sunku“, - sako jaunoji sportininkė.

 

Dominyka pasiryžusi sportuoti visą gyvenimą.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai