Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ant alytiškio pasagų medžio „užaugo“ jau 2014-oji pasaga

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:27, 2014-01-01
2014-ąją pasagą padovanojęs Stasys Staselis

Ant akmenis kolekcionuojančio alytiškio Vaclovo Jankausko sodybą puošiančio unikalaus pasagų medžio užaugo jau 2014-oji pasaga, simbolizuojanti prasidedančius arklio metus.

 

2014 –ąją pasagą Vaclovui Jankauskui padovanojo jo draugas Stasys Staselis, atvežęs ją iš savo gimtinės Varėnos rajone.

 

Kalvis Kęstutis Lukštas iškaldinęs pasagų medį pasakojo, kad pradinė idėja buvo padaryti laimės medelį. Tačiau V. Jankauskui kilo mintis pagerbti kiekvienus metus ant šio medžio kasmet prikabinant po pasagą.

 

Taip iš mažo medelio išaugo didelis jau 2014 pasagų turintis medis.

 

 „Yra pasagų, kuriomis buvo pakaustyti sportiniai arkliai Švedijoje – jas parvežė baikeriais. Kitas atvežė žirgininkai iš visų Lietuvos kampelių, daug padovanojo kiti žmonės. Keletą jų ir pats pirkau, mokėjau 50 centų už vienetą. Dabar turguje pasaga jau kainuoja 5 litus“, - pasakojo  V. Jankauskas.

 

Anot kalvio Kęstučio Lukšto, pasagų medis buvo ilgokai kaldinamas. „Metalas kaitinamas, paskui kalamas, daužomas, lankstomas. Aš net ne  kalvis esu. Pabandžiau, patiko ir dirbu“, - pasakojo Kęstutis Lukštas, kalvyste užsiimantis apie 15 metų. Savo dirbiniams gaminti K. Lukštas naudoja tik plaktuką ir priekalą, todėl kiekvienas daiktas yra vienetinis.

 

2014-ieji pagal kinų kalendorių yra medinio žirgo (Arklio) metai. O jų simbolis yra pasaga. Dar nuo senų laikų yra tikima, kad pasaga pakabinta atvirais galais į viršų apsaugo namus, traukia laimę bei turtus.

 

Komentarų nėra