Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 465

Ansamblis „Alasėlis“ iš Alytaus rajono atšventė 50 metų jubiliejų

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  15:21, 2019-10-07
Kolektyvo „Alasėlis“ vadovę G. Švabienę ir dalyves sveikino vicemerė D. Kitavičienė, Alytaus seniūnijos seniūnas K. Tumynas.
Danieliaus Jakubavičiaus nuotr.

Alytaus rajono Luksnėnų kaimo bendruomenės ansamblis „Alasėlis“ iškilmingai šventė 50-ies metų gimtadienį, o jo ilgametė vadovė, Alytaus rajono garbės pilietė Genovaitė Švabienė – savo kūrybinės veiklos 60-metį. Kolektyvą ir vadovę sukakčių proga pasveikino Alytaus rajono mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė.

 

Sveikindama kolektyvą vicemerė džiaugėsi dainuojančiomis kolektyvo moterims, ir pažymėjo, kad kultūra yra sritis, kurioje dalyvaudamas išdalini save žmonėms, tačiau ne visada gauni sau atgal. „Penkiasdešimt metų kolektyvui – tai yra reiškinys, čia yra gyvenimas. Jos penkiasdešimt metų dalina save ir sugeba tai daryti“ , – kalbėjo D. Kitavičienė ir palinkėjo moterims sveikatos, laimės, perdavė rajono mero Algirdo Vrubliausko sveikinimus ir linkėjimus.

 

Šventės proga „Alasėlio“ kolektyvo nares pasveikino Alytaus seniūnijos seniūnas Kęstutis Tumynas.

 

Nuo ansamblio „Alasėlis“ susikūrimo iki šiandienos jame dainavo ir dainuoja keliolika moterų. Kolektyvas koncertuoja ne tik įvairiuose rajono, Alytaus miesto, bet ir kitų miestų ir rajonų renginiuose, Lenkijoje. Moterys gieda Luksnėnų koplyčioje, o vardu „Cinkelis“ atstovauja ir Alytaus trečiojo amžiaus universitetui.

 

Didžiąją „Alasėlio“ repertuaro dalį  sudaro vadovės G. Švabienės sukurtos dainos, jubiliejiniame koncerte nuskambėjo nauja daina „Tau dainą dovanoju“.

 

G. Švabienės kūrybinę veiklą padėka yra įvertinęs Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas, savivaldybės nominacijų konkurse „Metų geriausieji“ G. Švabienė išrinkta Metų kultūros darbuotoja, o 2017 m. už švietėjišką, kultūrinį darbą, dzūkiškos tarmės ir dainų, krašto tradicijų puoselėjimą savivaldybės taryba jau suteikė Alytaus rajono garbės piliečio vardą.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra