Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Andrius Jučas: „Politikus reikia vertinti pagal nuveiktus darbus“

Andrius Jučas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys  •    •  10:57, 2018-02-04
A. Jučas.

Įkurtas „Lietuvybės centras“, pasikeitęs valgiaraštis Alytaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose, didelis dėmesys jaunimo iniciatyvoms ir idėjoms, jaunoms šeimoms, investicinei aplinkai ir jos gerinimui. Apie idėjas, virtusias darbais, ir naujus iššūkius 2018 metams pasakoja Alytaus miesto tarybos narys Andrius Jučas.

 

Naujo Alytaus miesto savivaldybės biudžeto priėmimas ženklina praėjusio politinio sezono pabaigą ir naujo pradžią, tad galima apžvelgti nuveiktus darbus ir laukiančius iššūkius.

 

Noriu pasidžiaugti, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai jau valgo sveikatai palankesnį maistą. Naujus valgiaraščius dar pernai paruošėme atsižvelgdami į bendruomenės ir daugelio tėvelių lūkesčius.

 

Didžiausios tėvelių baimės buvo dvi. Pirmoji, kad geresnis maistas kainuos brangiau, todėl mokėsim už darželį daugiau. Antroji, kad vaikai nevalgys. Darželiuose dirbantys specialistai atliko viešuosius produktų pirkimus, ir paaiškėjo, kad įstaigų turimo biudžeto užteko. Tėveliams mokėti už darželį daugiau nereikės. Kita baimė, manau, laikui bėgant taps neaktuali, nes vaikai yra imlūs naujiems dalykams, o svarbiausia, kad nuo mažens bus formuojami sveikos mitybos įpročiai.

 

Be to, vasario pirmą dieną Alytaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintame 2018 m. biudžete numatyti pinigai darželių virtuvių įrangos atnaujinimui.

 

Šią maitinimo revoliuciją laikau vienu svarbiausių savo, kaip tarybos nario darbų šioje kadencijoje, nes tai palietė didelę bendruomenės grupę ir pačius mažiausius, kuriais privalome pasirūpinti, kad augtų sveiki ir stiprūs.

 

Jei paklaustume alytiškių, kas jiems yra svarbiausia, tai vienas dažnesnių atsakymų būtų - darbo vietos už padorų atlyginimą. Tad šioje kadencijoje, buvo pradėti daryti darbai, kurie ankstesnių valdžių buvo šiek tiek apleisti – investicijos į pramonės parką. Investuotojams yra ruošiami ir tvarkomi sklypai, tai užtrunka, tačiau jau dabar rezultatas yra. Alytus turi naujų investuotojų, kai kurios įmonės plečia savo veiklą. Visa tai – dėl atliktų investicijų į pramonės parką.

 

Deja, neturime magistralinio kelio, susisiekimo geležinkeliu, o ir laisvosios ekonominės zonos su visa mokestine aplinka negalime pasiūlyti, todėl turime vienintelį kelią - plėsti sklypų pasiūlą, išperkant juos iš privačių asmenų, atlikti visus biurokratinius veiksmus dėl žemės sutvarkymo, kad investuotojas atėjęs galėtų be jokių kliūčių kuo greičiau statyti gamyklas. Galima ir patiems projektuoti/statyti pastatą, kurį galėtume pasiūlyti investuotojams, mokantiems aukštus atlyginimus. Investicijos atsipirks per surenkamus mokesčius ir mažėjantį nedarbą.

 

Švietimas turbūt yra viena aktualiausių temų tiek šiais, tiek praėjusiais metais. Mano pasiūlyta idėja atidaryti Alytuje „Lietuvybės centrą“ iš emigracijos sugrįžusių alytiškių vaikams susilaukė įvairių nuomonių. Tačiau tiek Lietuvos Respublikos Vyriausybė teikė šią idėją apdovanojimams „Kryptis Lietuva”, tiek Prezidentė Dalia Grybauskaitė, neseniai pasikvietusi visų savivaldybių merus pasikalbėti, kokie darbai padaryti pritraukiant emigrantus, išskyrė Alytų ir šią iniciatyvą.

 

Vaikai ir jų tėvai patenkinti šio centro veikla, bendradarbiaujama su užsienyje esančiomis lietuvių bendruomenėmis, o tuo pačiu reklamuojamas ir Alytus. Tai yra tik viena iš priemonių, kuri parodo požiūrį, kad tie, kurie išvyko, yra laukiami čia. Vis tik didesni svertai jau yra vyriausybės rankose.

 

Kur kas svarbesnis klausimas laukia dėl visos švietimo sistemos tinklo pertvarkos. Daug iečių buvo sulaužyta iki šiol, greičiausiai nemažiau bus sulaužyta ir ateityje, kadangi artėja rinkimai. Nėra tai lengva tema, tačiau nematyti problemos taip pat negalima.

 

Kalbant su švietimiečiais jie patys sako, kad mokyklų turėtų sumažėti, nes vaikų skaičius sumažėjo beveik dvigubai. Nesurenkamos pilnos klasės, mokytojai neturi pakankamai darbo valandų, todėl ir atlyginimai yra nepadoriai maži.

 

Tai turi keistis, juolab, kad ir iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ viena iš laimėjusių idėjų buvo „Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025”. Tačiau viskas tampa ne taip paprasta, kai bandoma rasti tuos pačius „prasčiausius“. Bet kuriai bendruomenei, išgirdusiai, kad jų mokyklą uždaro, iškart kyla daugybė klausimų ir kankina nežinomybė.

 

Savivaldybės administracija šoko terapijos būdu nesenai patikrino Piliakalnio progimnaziją bei Vidzgirio pagrindinę mokyklas, kuriose šiuo metu mokosi mažiausiai mokinių. Ar jie prasčiausi tik dėl to, kad maži? O kokia ten ugdymo kokybė? Kokie rezultatai ruošiant vaikus?

 

Prieš apsisprendžiant kuriuo keliu einam, tikrai reikės matyti platesnį vaizdą, aiškius kriterijus dėl klasių komplektavimo, dėl vaikų priskyrimo toje teritorijoje esančiai mokyklai.

 

Ši miesto taryba yra viena jauniausių savo amžiumi, todėl neatsitiktinai yra didelis dėmesys skiariamas jaunimo idėjoms ir iniciatyvoms. Turbūt didžiausias proveržis matosi, ir nemažos lėšos yra nukreiptos į anksčiau pamirštą Jaunimo parką.

 

Parke vietą jau atrado skate parkas, o ateityje įrengta inovatyvi dviračių trasa pump track, parkūro mėgėjams bus skirta atskira erdvė, kad galėtų lavinti savo techniką, jau nekalbant apie jaunas šeimas. Joms taip pat bus skirtas papildomas dėmesys, kad atėję su vaikais į parką galėtų turiningai praleisti laiką.

 

2018 m. bus karštesni tiek paliestų temų įvairove, tiek aštrių diskusijų gausa, kadangi kitais metais gyventojai vėl balsuos savivaldos rinkimuose. Kad būtų lengviau apsispręsti, manau, kad pirmiausia reikėtų politikus vertinti ne pagal jų kalbas, o pagal nuveiktus darbus. To ir linkiu šiais metais sau ir savo kolegoms miesto taryboje.

 

Tarybos nario ataskaita, skelbiama vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentu.

Komentarų nėra