Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

Amsterdamo kanupolo čempionate varžėsi ir Alytaus sportininkai

Kęstutis Dambrauskas, VšĮ Alytaus sporto ir rekreacijos centro sporto metodininkas  •    •  8:41, 2019-06-13
Alytaus SRC jaunučių komanda, varžybose iškovojusi 11 -ąją vietą. Žaidėjai iš kairės: Harminas Dzenkauskas, Kajus Kašelionis, Lukas Stasionis, Matas Mirzachanian, Marius Kiškiūnas ir Modestas Karkauskas.
ASRC nuotr.

Jungtinė Lietuvos komanda, sudaryta iš Alytaus ir Trakų geriausių sportininkų, birželio pradžioje organizatorių kvietimu dalyvavo atvirame Amsterdamo kanupolo čempionate stipriausioje vyrų grupėje. Šioje grupėje žaidė 18 komandų.

 

Lietuvių komanda pirmose grupės rungtynėse susitiko su galinga Danijos vyrų nacionaline rinktine. Danijos komanda 2018 metų pasaulio čempionate iškovojo 9-ąją vietą. Lietuvaičiai rimtai pasipriešino grėsmingam varžovui, nors ir pralaimėjo 8:5.

 

Kitose rungtynėse mūsų šalies komanda nugalėjo komandą iš Japonijos. Toliau sekė du pralaimėjimai Olandijos komandoms. Grupės varžybas mūsų šalies sportininkai baigė pergale prieš šeimininkų komandą. Grupės varžybose iškovotos dvi pergalės ir patirti du pralaimėjimai, užimta trečioji vieta grupėje. Lietuvos sportininkai toliau tęsė kovas dėl 10-12 vietų. Iškovota pergalė prieš Hamburgo komandą ir patirtas pralaimėjimas Keistad komandai. Visos trys komandos iškovojo po vieną pergalę ir patyrė po pralaimėjimą.

 

Skaičiuojant įvarčius, geresnis santykis buvo priešininkų, todėl jie pakilo aukščiau. Lietuvos komanda užėmė dvyliktąją vietą. Šitos varžybos buvo gera pradžia ruošiantis Europos kanupolo čempionatui, kuris vyks rugpjūčio pabaigoje Portugalijoje. Treneriams buvo gera galimybė pasižiūrėti žaidėjų galimybes, įvertinti jų fizinį pasiruošimą.

 

Kitas komandos išbandymas po savaitės laukė Vokietijoje, Eseno mieste, didžiausiose pasaulyje vykdomose kanupolo varžybose. Čia vyko Vokietijos taurė 2019. Jose dalyvavo Lietuvos jaunimo U-21 rinktinė, kuriai atstovavo Trakų ir Alytaus sportininkai. Be šios komandos varžybose dalyvavo dvi Alytaus komandos.

 

Vyrų komanda startavo antroje divizijoje ir jaunučių U-16 grupėje. Vyrų komanda gerai pradėjo grupės varžybas. Minimaliu rezultatu 4:3 pralaimėjo komandai iš Amsterdamo ir lygiosiomis sužaidė su Berlyno komanda. Tai buvo dvi vienos iš stipriausių šios divizijos komandų. Po šitų rungtynių įvyko nemaloni staigmena mūsų komandai. Šeimininkai pasakė, kad ši komanda negali žaisti ir buvo diskvalifikuota. Paaiškinimas buvo toks, kad komandoje žaidžia žaidėjai iš jaunimo U-21 grupės.

 

Nors iš vakaro šis klausimas buvo derintas su šeimininkais ir jie garantavo, kad jaunimo grupės žaidėjai gali žaisti ir vyrų grupės komandoje ir kad jokių problemų nebus. Bet, matyt, geras komandos žaidimas padarė korekcijas už aikštelės ribų.

 

Jaunučių U-16 komandoje žaidė  Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) auklėtiniai. Šioje amžiaus grupėje žaidė 22 komandos. Jaunimui tai buvo pirmas toks didelis išbandymas. Grupės varžybose iškovotos dvi pergalės ir patirti du pralaimėjimai. Užimta trečia vieta. Alytiškiai toliau kovas tęsė dėl 9-12 vietų. Čia sekė du pralaimėjimai Vokietijos komandoms ir pergalė prieš komandą iš Italijos. Galutinėje įskaitoje užimta 11 vieta.

 

Geriausiai iš lietuvių komandų sekėsi jaunimui U-21. Mūsų šalies komanda grupės varžybose iškovojo dvi pergales ir vieną susitikimą su šeimininkų komanda sužaidė lygiosiomis. Komanda pateko į aštuntuką, kur toliau tęsė kovas dėl medalių. Antrame etape mūsų sportininkai iškovojo dar dvi pergales ir patyrė pralaimėjimą. Lietuviai pateko į pusfinalį.  Grupėje užimta pirma vieta garantavo gauti silpnesnį varžovą, bet silpnų varžovų tokio lygio varžybose nebūna. Vėl teko susirungti su šeimininkų komanda, su kuria grupės varžybose buvome sužaidę lygiosiomis. Šį kartą šeimininkai iškovojo pergalę 3:2. Kovoje dėl bronzos medalių mūsų komanda patyrė dar vieną pralaimėjimą kitai vokiečių komandai. Užimta ketvirta vieta didžiausiose pasaulyje varžybose.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra