Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

„Amatų dieną“ progimnazijos mokiniai dalyvavo netradicinėse pamokose

Rima Griškaitienė, Dainavos progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė  •    •  20:57, 2019-11-27
Lapkritį Dainavos progimnazijoje tradiciškai surengta „Amatų diena“.
Dainavos progimnazijos nuotr.

Lapkritį Dainavos progimnazijoje tradiciškai surengta „Amatų diena“ – netradicinės pamokos, kultūrinės pažintinės veiklos pradinukams. Jų metu mokiniai susipažįsta su senaisiais amatais, jų įvairove, mokosi puoselėti senąsias tradicijas.

 

Šiemet „Amatų dienos“ metu mokiniai dalyvavo edukacinėse programose Alytaus kraštotyros muziejuje. Pasiskirstę pagal amžiaus grupes, mokiniai dalyvavo kūrybiniuose amatų pažinimo procesuose. Pirmokėliai, lydimi mokytojų Daivos Grudzinskienės ir Gitanos Baranauskienės, liejo žvakutes. Trečiokai su mokytojomis Rima Griškaitiene ir Dalina Plytnikiene dalyvavo A. Matučio muziejuje vykusioje edukacinėje programoje „Rašau be rašalo“.

 

 Mokiniai sėmėsi žinių ir sužinojo, kokie yra galimi rašymo būdai, kaip rašė senovėje. Ketvirtokai su mokytojomis Beata Šadurskiene ir Asta Matilioniene dalyvavo programoje „Monetos pasakoja“, kur ne tik papildė žinias apie pinigų atsiradimą, bet ir turėjo galimybę nusikalti monetą.

 

Antrokai su mokytojomis Vilma Gudaitiene ir Dalia Kačanauskiene vyko į Prienų krašto muziejų, kur dalyvavo edukacinėje veikloje „Duonos kelias iki stalo“, kuri yra dalis mokykloje vykdomos programos „Valgyk protingai“ finansuojamo projekto „Žinau, kas lėkštėje“.

 

 „Amatų dienos“ veiklų metu mokiniai įgavo žinių apie amatų istorinę kilmę, sužinojo, kur ir kada šiais amatais žmonės vertėsi. Mokiniai įsitikino, kad amatai yra perduodami iš kartos į kartą su patirtimi, įgūdžiais, tradicijomis, ir visada verta žinoti savo protėvių gyvenimo būdo savitumus, kad galėtume juos išsaugoti ateities kartoms, o kartu ir tobulėti.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra