Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytus siekia UNICEF vaikams draugiško miesto statuso: ką jau nuveikėme?

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  15:17, 2023-08-25
Penktadienį vyko projekto „Vaikams draugiško miesto kūrimas“ įgyvendinimo darbo grupės pasitarimas, kurio metu pristatyta pirmoji įgyvendinta priemonė.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Pasaulinio UNICEF vaikams draugiško miesto statuso siekiantis Alytus žengia pirmuosius žingsnius tikslo link.  

 

Penktadienį  vyko projekto „Vaikams draugiško miesto kūrimas“ įgyvendinimo darbo grupės pasitarimas, kurio metu pristatyta pirmoji įgyvendinta priemonė – Alytaus miesto savivaldybės interneto portale www.alytus.lt sukurtas specialus baneris (https://alytus.lt/alytus-kandidatas-tapti-unicef-vaikams-draugisku-miestu).

 

„Šis tarptautinis UNICEF projektas mums yra svarbus ir mes turime didelius su juo susijusius siekius, juk Alytus yra šeimos miestas. Norime, kad jį vykdant būtų kuo aktyvesnė įtrauktis, dalyvavimas bei bendradarbiavimas, ir visa tai pajustų tiek mažieji mūsų miesto gyventojai, tiek  jaunimas, tiek  ir visi miestelėnai“, – pasitarimo metu sakė Alytaus miesto savivaldybės vicemerė J. Šukevičienė.

 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji specialistės (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės) Rimos Mockevičienės, šių metų sausio mėnesį buvo patvirtintas projekto „Vaikams draugiško miesto kūrimas“ įgyvendinimo darbo grupės veiksmų planas. Jame buvo numatyti tikslai, uždaviniai ir priemonės, kurios galėtų padėti gauti UNICEF – draugiško miesto statusą. Viena iš numatytų priemonių –  savivaldybės interneto portale patalpintas baneris, kuriame bus galima rasti informaciją apie UNICEF organizacijos veiklą, Vaikams draugiškų miestų ir bendruomenių vadovą, prieš kelerius metus su Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Lietuvos nacionaliniu komitetu pasirašytą memorandumą, vaikams draugiško miesto kūrimo projekto 2023–2025 m. veiksmų planą, o svarbiausia – baneryje bus sukurta rubrika, kurioje kiekvienas vaikas ir jaunas mūsų miesto gyventojas galės išreikšti savo nuomonę ir teikti pasiūlymus, kad Alytuje gyventi būtų geriau.

 

„Džiaugiamės, kad Alytus turi tikslą tapti vaikams draugišku miestu ir jo siekia. Noriu pabrėžti, kad mūsų tarnyboje veikia Vaikų taryba, kurioje visi Lietuvos vaikai gali reikšti savo mintis ir poreikius. Taip pat yra  atidaryta Vaiko teisių linija. Šis vaikams draugiško miesto projektas –  dar viena galimybė vaikų saviraiškai,“ – sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Tocionienė.

 

Pasitarime dalyvavęs Alytaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Martynas Astikas pasidžiaugė, kad  tiek šio  projekto įgyvendinimo metu, tiek priimant kitus jauniems žmonėms svarbius sprendimus įtraukiamas jaunimas ir klausomasi jo nuomonės.

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai