Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytus nenustoja remti Ukrainos: padovanojo reanimobilį

Alytaus miesto savivaldybės inf.  •    •  18:22, 2022-12-08
Greitosios automobilį nuvairavo ir perdavė meras N. Cesiulis.

Liūdna realybė, kad karas Ukrainoje daugeliui tapo kasdienybe, bet Alytuje ši tema vis dar labai aktuali. Būtent Dzūkijos sostinėje duris atvėrė pirmasis pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras, kuris vienintelis Lietuvoje veikia iki šiol, o jo pulsą užtikrina nepailstantys savanoriai.

 

Šiandien į Ukrainą nugabentas reanimobilis, kuris perduotas miesto-brolio Kremenčiuko atstovams. Šį specialųjį transportą į karo niokojamą šalį atvairavo pats Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, kuris per šiuos daugiau nei devynis karo mėnesius čia su humanitarine pagalba vieši antrą kartą. 

 

„Esu vairavęs daug transporto priemonių, bet tokią - pirmą kartą. Reanimobilis, skirtingai nei greitoji pagalba, yra skirtas čia ir dabar gaivinti, atlikti intravenines procedūras ir kitaip gelbėti žmonių gyvybes net nepasiekus gydymo įstaigos. Šalyje, kurioje gimdyvės dėl suniokotos infrastruktūros negali pasiekti ligoninės, vaikai gatvėse miršta nuo iš dangaus nukritusių bombų, o toli fronte kovojantys kariai dažnai būna tokios būklės, kur svarbi kiekviena sekundė, šis reanimobilis YPATINGAI svarbus.“, - savo socialiniuose tinkluose paskelbė N. Cesiulis.

 

Alytaus miesto taryba reanimobolį perleido Kremenčiukui, nes miesto ligoninei buvo nupirktas naujas, tad alytiškiai tikrai nenukentės. Ukrainiečiams padovanotas medicininis transportas yra geros būklės, techniškai tvarkingas ir su visa reikiama įranga. 

 

Jį nuvežti į Ukrainą miesto merui padėjo Alytaus „Rotary“ prezidentas Saulius Ivoška - šio klubo nariai ukrainiečiams už savo suaukotas lėšas nupirko taip reikiamų generatorių. Prie jų prisidėjo Alytaus moterų klubas „Zonta“, kuris pasirūpino žiemai skirtais miegmaišiais ir kilimėliais miegojimui. 

 

Alytuje šiais metais buvo registruota 10257 pabėgėliai iš Ukrainos, kuriems suteikta pirmoji nakvynė, maistas ir kita būtina pagalba. Registracijos centras veiklos artimiausiu metu nežada nutraukti, nes kasdien sulaukia nukentėjusių nuo karo, šiuo metu centre gyvena 5 asmenys.