Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytus – dar arčiau universitetinio miesto: galimybės plečiasi

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  13:38, 2020-03-09
I. Žalėnienė ir N. Cesiulis po sutarties pasirašymo.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Kai prieš pusantrų metų dabartiniai Alytaus miesto vadovai užsiminė, kad studentai magistro laipsnį galėtų įgyti ir Alytuje,  daugeliui tai sukeldavo juoką. Tokias žmonių reakcijas dar iki šiol prisimena miesto meras Nerijus Cesiulis.  Tačiau dabar juoktis nėra ko, nes tikslas tampa realybe. Alytaus miesto savivaldybė pirmadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Mokylo Romerio universitetu – vis labiau artėjama prie to, kad magistrantūros studijos būtų prieinamos Dzūkijos sostinėje.

 

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Mykolo Romerio universiteto rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė ir Alytaus miesto meras N. Cesiulis.

 

„Siekį, kad Alytus taptų universitetiniu miestu, mes išsikėlėme daugiau nei prieš metus. Turime  puikią aukštąją mokyklą – Alytaus kolegiją, tačiau matome, kad baigę joje studijas , daug studentų išvyksta mokytis į kitus miestus. Tačiau dabartinės technologijos, mobilumas suteikia kur kas daugiau galimybių, ir magistro studijos Alytuje jau nėra kažkas nepasiekiamo – jei rimtai dirbi, svajonės virsta realybe“, - kalbėjo meras.

 

Jis teigė, kad savivaldybė yra pasirašiusi tirai nemažai sutarčių, gaila, kad kartais jos taip ir lieka stalčiuose. Tačiau miesto vadovas neabejoja, kad ši sutartis archyvuose neatsidurs.

 

„Mes norime, kad tos sutartys būtų realios, kad jaunimas, turintis bakalauro laipsnį, Alytuje galėtų įgyti ir magistro. Skamba drąsiai, tačiau atsakingai paruošėme namų darbus. Tiesiog neįsivaizduojame savo miesto be aukštojo mokslo vystymosi,  nes kuo daugiau Alytuje išsilavinusių žmonių, tuo šviesesnė miesto ateitis“, - teigė N. Cesiulis.

 

Jam pritarė ir profesorė I. Žalėnienė, atviravusi, kad iki sutarties pasirašymo teko nueiti ilgą kelią. „Prieš ketverius metus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje atidarėme Ekonomikos ir verslo akademiją, pradėjome dirbti su moksleiviais. Tad ši šiandien pasirašyta sutartis yra tarsi viso to tęstinumas, tai – naujas puslapis mūsų bendradarbiavimo istorijoje, ir dėl to labai džiaugiamės“, - kalbėjo I. Žalėnienė.

 

Profesorė teigė, kad universitetas turi tris pagrindines misijas, tai – kokybiškos studijos, moksliniai tyrimai ir inovacijos bei paslauga visuomenei.

 

„Kalbant apie paslaugą visuomenei, tai reiškia, kad turime prisidėti ne tik prie Vilniaus regiono, bet  prie visos Lietuvos  gerovės kūrimo, todėl mums svarbi regionų plėtra. Ir technologinio progreso, nuotolinių studijų dėka, tai tampa realybe, galime dirbti lanksčiai, pasiūlyti įdomių dalykų. Ir neabejoju, kad tokią galimybę rasime ir Alytuje“, - sakė I. Žalėnienė.

 

Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė džiaugėsi, kad Alytuje jau kalbama ne tik apie magistrantūrą, bet užsimenama ir apie doktorantūrą. „Kai mūsų miestas taps universitetiniu, tai perspektyvos čia tikrai bus didesnės“, - sakė ji.

 

Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto dekanas prof. dr. Gintaras Černius teigė esantis visiškai įsitikinęs, kad pirmadienį pasirašyta sutartis  virs rimtais darbais. Jis prisiminė patirtį su Ekonomikos ir verslo akademija. Prieš ketverius metus galimybė ją įkurti atrodė neįtikėtinas dalykas, savotiška avantiūra. Tačiau praktika parodė ką kita.

 

„Vienas dalykas aiškus: pasirašyta sutartis savarankiškai neįvyks, ir darbai savaime nebus padaryti, jeigu kartu nedirs visi sutarties dalyviai. Tad aš tikiu, kad mes visi kartu tai padarysime“, - sakė G. Černius.

 

Planuojama, kad Mykolo Romerio universitetas alytiškiams galėtų pasiūlyti sveikatos politikos ir vadybos, viešojo valdymo magistrantūros studijų programas, o ateityje galbūt ir teisės studijų kryptį.  

 

AlytusPlius.lt primena, kad pernai  Alytaus miesto savivaldybė bendradarbiavimo sutartį pasirašė ir su Vytauto Didžiojo universitetu.

 

 

Komentarų nėra