Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytus dairosi ir svetur: receptai, kaip mieste išlaikyti talentus ir protus

Daina Baranauskaitė, Kastytis Skrabulis  •    •  14:20, 2023-11-21

Alytaus miesto savivaldybė kartu su dar dešimt partnerių iš įvairių Europos valstybių, keičiasi patirtimis, ieško galimybių kaip pritraukti ir išlaikyti talentus savo mieste.

 

Būtent tokį rengiamą priemonių planą Alytaus vadovai su pagrindiniu projekto ekspertu ir aptarė. Vienas iš galimų talentų skatinimo pasilikti ar grįžti į miestą veiksmų yra jaunimo verslumo ugdymas, sąlygų tam sudarymas, todėl bus vertinama ir vadinamojo Hub‘o Alytuje įveiklinimo galimybės.

 

Projekto „City4talent“ eksperto Bela Kezy ir Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio interviu - videoreportaže.

 

URBACT programos iš dalies finansuojamame projekte „C4TALENT“, skirtame sukurti dalyvaujančiuose miestuose palankią aplinką gyvybingam verslui ir pradedantiesiems verslą, sujungė jėgas dešimt Europos organizacijų partnerių.

 

C4TALENT  įgyvendinimo metu Alytaus miesto (Lietuva), Nyíregyháza (Vengrija), Rzeszów (Lenkija), Pula (Kroatija), Roeselare (Belgija), Vilanova i la Geltrú (Ispanija), Varberg (Švedija),  Centar Sarajevo (Bosnija ir Hercegovina) savivaldybės,  Alghero Foundation (Italija) ir  Pirėjo plėtros organizacija (Graikija) siekia kovoti su protų nutekėjimu, pritraukdamos ir išlaikydamos talentingus jaunus specialistus ir taip skatindamos vietos ekonomiką ir inovacijas.

 

C4TALENT tinklo parneriai pripažįsta, kad protų nutekėjimo padariniai gali būti žalingi miestams, nes taip prarandami talentai ir kūrybinis potencialas. Siekiant užkirsti kelią šiam reiškiniui, projekte planuojama taikyti įvairius metodus, galinčius išlaikyti talentus miestuose ir apimančius finansavimo galimybių suteikimą, fizinės infrastruktūros, pvz., bendradarbystės erdvių ir inkubatorių, sukūrimą, paties miesto, kaip naujovių išbandymo vietos, pozicionavimą.

 

C4TALENT pripažįsta, kad nėra vieno visiems tinkamo sprendimo, kaip išlaikyti jaunus talentus. Kiekvienas miestas turi savo unikalių savybių ir stipriųjų pusių.

 

Projektas siekia ne tik paskatinti verslumo dvasią miestuose, bet ir sukurti tvaresnę ateitį, pasitelkiant jaunųjų talentų potencialą.

 

Daugiau informacijos apie C4TALENT rasite https://urbact.eu/networks/c4talent

 

C4TALENT yra URBACT programos iš dalies finansuojamas projektas, vykdomas nuo 2023 m. birželio 1 d. iki 2025 m. gruodžio 31 d. Bendras biudžetas – 847 388,47 EUR, iš kurių ES finansavimas – 577 428,45 EUR.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai