Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje vyks tarptautinis žemės meno simpoziumas „ŽYMĖS"

Alytaus miesto teatro informacija  •    •  10:46, 2023-06-22
Liepos 1-9 dienomis vyks antrasis tarptautinis žemės meno simpoziumas „ŽYMĖS".

Liepos 1-9 dienomis vyks antrasis tarptautinis žemės meno simpoziumas „ŽYMĖS", kurio metu profesionalūs menininkai iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos sukurs miestui žemės meno (Land art) kultūrinius įskiepius.

 

Kūrėjai, naudodami landšaftą ir medžio kartis, tvers originalius tūrinius meninius objektus, atskleidžiančius konkrečios vietos ypatingumą. Nauja patirtis ir meno pažinimo ribų praplėtimas skatins ekologinį bendruomenės sąmoningumą, kvies įsiklausyti į gamtą ir pasijusti jos dalimi, o sukurti meno objektai taps traukos vieta vietos žmonėms ir svečiams. Žemės meno simpoziumas „Žymės“, skirtas platesnei įvairaus amžiaus ir poreikių auditorijai, šeimoms, turistams. Neįpareigojanti aplinka, galimybė laisvai judėti ir jaustis, nauji nematyti meniniai procesai pritrauks mažiau kultūriniame gyvenime dalyvaujančius žmones.

 

Viešosios erdvės yra skirtos visuomenės bendriesiems interesams tenkinti, o visuomeninės paskirties teritorijų kokybė, gamtinė ir kultūrinė aplinka turi didelės įtakos vietos žmonių gyvenimo kokybei ir yra svarbus vietovės patrauklumą lemiantis veiksnys. Alytuje Žalioji gatvė, atlikus jos rekonstrukciją, tapo graži, tačiau, kol kas, be gyvybės. Antruoju žemės meno simpoziumu toliau bandysime kurti pokytį ir pasiekti kūrybiškos vietokūros tikslus, menus, kultūrą, kūrybišką mąstymą paversti neatsiejama šios gatvės dalimi.

 

Viliamasi, jog sukurti žemės meno kūriniai priartins ir su šiuo menu supažindins alytiškius ir miesto svečius, atskleis menininko dialogą su gamta, kitokį požiūrį į ją.

 

Dalyviai:
Iwona Jurkiewicz (Lenkija, Gdanskas);
Czesław Fankidejski (Lenkija, Gdanskas);
Olena Dodatko (Ukraina, Dniepropetrovskas);
Irina Troma (Lietuva, Vilnius);
Ingrida Vaitkienė (Lietuva, Alytus);
Algimantas Vorevičius - (Lietuva, Šakiai).

 

Simpoziumo organizatorius - Alytaus miesto teatras.
Projekto iniciatorius ir vadovas - dailininkas, edukatorius Arūnas Vaitkus.

 

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros ir meno taryba