Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Alytuje siūlo įkurti naują traukos objektą – Fotografijos muziejų

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:04, 2019-07-24
Fotografai siūlo idėją – Alytuje įkurti Fotografijos muziejų,
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Šių dienų Dzūkijos krašto vaizdus skvarbiu žvilgsniu per objektyvą fiksuojantis fotografas, Alytaus fotografų klubo pirmininkas Stasys Šmigelskas gvildena mintį mieste įkurti Fotografijos muziejų. Savo idėją kartu su kolega jis jau pristatė Alytaus miesto vadovams, kurie tokį menininkų užmojį palaiko, bet pastebi, kad  viskas priklausys nuo finansinių galimybių.

 

„Idėja gimė netikėtai, kaip dažniausiai ir būna. Manau, kad būtų tikslinga surinkti visą Pietų Lietuvoje dirbusių ir tebedirbančių fotografų, metraštininkų, vaizdinę informaciją, susisteminti ją, sudaryti fondus ir su tuo, kas įamžinta, supažindinti visuomenę, parodyti unikalius kadrus, kalbančius apie istoriją ir galinčius ateities kartas su ja supažindinti“, - pasakojo S. Šmigelskas.

 

Savivaldybėje jis Fotografijos muziejaus idėją kartu su fotomeninku Vytautu Stanioniu pristatė Alytaus vicemerei Jurgitai Šukevičienei ir Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjai Vimai Liaukuvienei. 

 

„Medžiagos muziejui tikrai yra, tik reikia sudaryti iniciatyvinę grupę, kuri pradėtų ieškoti fotografų Dzūkijoje, galinčių padovanoti savo sukauptus fondus, pasidalinti informacija. Muziejuje būtų galima ne tik apžiūrėti fotografijas, čia vyktų ir parodos, edukaciniai užsiėmimai“, - sakė S. Šmigelskas.

 

Alytaus vicemerė J. Šukevičienė teigė, kad fotografų pasiūlyta idėja įdomi, toks muziejus šviestų žmonės, padėtų pažinti istoriją, leistų į ją pažiūrėti kitomis akimis.

 

Svarstoma, kad Fotografijos muziejus galėtų atsirasti prijungiant jį prie kurios nors Alytuje veikiančių kultūros įstaigų. Apie tai bus kalbama su įstaigų vadovais, o galutinis sprendimas bus priimtas įvertinus visas muziejaus įrengimo galimybes.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra