Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje šildymo pabaiga patenkinti ne visi: teigia, kad butuose tvyro drėgmė, šąla vaikai

Raimonda Bernatavičienė  •    •  16:02, 2024-04-16
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Balandžio 9 d. Alytuje buvo oficialiai paskelbta šildymo sezono pabaiga, tačiau kai kurie gyventojai įsitikinę, kad tai buvo padaryta per anksti. Laiškų su žmonių nusiskundimais, kad butuose tenka kęsti drėgmę, o ugdymo įstaigose vaikams dar per šalta - sulaukė ir AlytusPlius.lt redakcija.

 

„Naktį temperatūra minusinė, o kai kuriuose daugiabučiuose, darželiuose, mokyklose, šildymas jau išjungtas. Baisi drėgmė, mokyklose vaikai šąla, apie darželius - apskritai patyliu. Savivaldybė taupo, tačiau, šiuo atveju, tikrai ne ten, kur reikėtų," - teigė į redakciją besikreipusi alytiškė.

 

Pasak jos, daugiabutį, kuriame gyvena, administruojanti įmonė patarė žmonėms rinkti parašus ir prašyti, kad šildymas dar būtų įjungtas.

 

„Bet situacija tokia, kad mūsų daugiabutyje gyvena nemažai bet kokia kaina sutaupyti pasirengusių senjorų, taip pat yra ir asocialių asmenų, kuriems mažai kas rūpi. Jie už tai, kad būtų įjungtas šildymas, tikrai nepasirašys. O kitiems teks šalti", - savo nuomonę dėstė gyventoja.

 

Kaip pakomentavo Alytaus miesto savivaldybės administracija, šiandien, balandžio 16 d,. Alytaus miesto ugdymo įstaigų vadovams bus suteikti įgaliojimai savarankiškai spręsti dėl šildymo sezono pabaigos nustatymo.

 

„Siekiant užtikrinti higienos normose reglamentuotus patalpų mikroklimato parametrus bei įvertinus orų prognozes, šiandien keičiamas Alytaus miesto savivaldybės mero potvarkis, reglamentavęs šildymo sezono pabaigą. Ji Alytuje buvo paskelbta balandžio 9 d. Sprendimas pakeisti potvarkį buvo priimtas, atsižvelgiant į gautus tėvų, kurių vaikai lanko ugdymo ir švietimo įtaigas, prašymus", - nurodė Alytaus miesto savivaldybės administracija.

 

Ji taip pat pažymėjo, jog daugiabučių namų gyventojai, norintys gyvenamąjį būstą šildytis ilgiau, gali tęsti šildymo sezoną daugumos bendraturčių sutarimu – jei daugiau nei pusė (50 proc. + 1) daugiabučio namo bendraturčių sutinka su sprendimu pavėlinti šildymo nutraukimą. 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai