Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje – policijos generalinis komisaras: ką kalbėjo su meru ir koks po reformos bus vietinių pareigūnų likimas?

Raimonda Bernatavičienė  •    •  16:07, 2023-09-28
Iš kairės: Policijos generalinis komisaras R. Požėla, Alytaus apskr. VPK viršininkas A. Jurgelevičius.
AlytusPlius.lt nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla savo pažadą ištesėjo ir, reaguodamas į Alytaus mero išsakytą nerimą dėl numatomos policijos reformos, ketvirtadienį atvyko į Dzūkijos sostinę tam, kad išsklaidytų nuogąstavimus. Po susitikimo su miesto vadovu, komisaras tvirtino, kad diskusija buvusi išties dalykiška, o jis pats atvažiuos tiek kartų kiek reikės, kad nekiltų nepagrįstų baimių ir gandų.

 

„Kadangi į mero žodžius socialiniame tinkle sureagavau asmeniškai ir mačiau, jog yra tam tikrų neaiškumų dėl pokyčių, tai tikrai pats pasiprašiau audiencijos“, - sakė Policijos generalinis komisaras R. Požėla

 

Jis tvirtino, kad tikslas buvo atvažiuoti ir iš pirmų lūpų merui dar kartą pristatyti esminius pokyčius, nors tai jau buvo daryta prieš metus, kada taip pat lankėsi Alytuje.

 

R. Požėla pabrėžė, jog tikrai nesiekė mero įtikinti ar būtinai pakeisti jo nuomonę.  Priešingai – po susitikimo atsirado galimybė ir būtinybė toliau komunikuoti, atsakant į visus kylančius klausimus. Meras taipogi akcentavo, kad reikia daugiau informacijos, tarpusavio komunikacijos.

 

„Seime balsavimas dėl pokyčių įvyks gruodžio mėnesį. Turime du mėnesius atsakyti į visus klausimus tiek policijos bendruomenei, tiek alytiškiams, tiek savivaldybės vadovams, tad manau, mes racionaliai išnaudosime tą laiką, turbūt ne kartą atvyksiu, kad tai padaryčiau, pristatyčiau, kaip atrodys Alytaus policija po pokyčių. Man svarbu, kad visi būtume tame pačiame informaciniame lauke, kad nekiltų gandai, ir visos žinios būtų iš pirmų lūpų“, - komentavo R. Požėla.

 

Meras N. Cesiulis yra tvirtinęs, kad nemažai bendrauja su Alytaus policijos pareigūnais ir jaučia jų nerimą. Paklaustas, ar taip pat girdi ir mato pareigūnų nuogąstavimus, komisaras teigė, kad natūralu, jog bent kokie pokyčiai kelia tam tikrą nerimą.

 

Pasak jo, darbuotojai pokyčius vertina įvairiai: vieni labiau teigiamai, kiti – neigiamai. Tačiau, policijos generalinio komisaro teigimu, svarbu nuraminti, kad iš tikrųjų pokyčiai neigiamos įtakos neturės. Anaiptol – atvers naujas galimybes.

 

„Viešojo saugumo tarnybos (VST) galimą prijungimą prie policijos aš taipogi vertnu ne kaip grėsmę VST, o šansu, nauja galimybe darbuotojams kilti karjeros laiptais, įgyti kompetencijų, ir kad visa tai tarnautų visuomenės saugumui“, - kalbėjo R. Požėla.

 

Pasak jo, esminiai refomos tiklslai yra: visoje Lietuvoje nustatyti vieningą viešojo saugumo standartą ir „kilstelėti“ jį į aukštesnį lygį. Komisaro teigimu, kalbant apie Alytų, vietoje apskrities policijos komisariato, iš karto būtų įkurtas miesto ir rajono komisariatas. O tai reiškia, kad pagaliau miestas ir rajonas turėtų savo miesto ir rajono policiją, kuri vykdytų įprastas savo funkcijas. O šalia to, reikalui esant, į pagalbą Alytui atvyktų Kauno apygardos pajėgos: tiek tiriant įvairius nusikaltimus, tiek vykdant policines priemones, reidus.

 

Kaip pasakojo R. Požėla, įgyvendinat reformą ženkliai sumažėtų juridinių asmenų skaičius policijoje: yra 16, o liktų keturi juridiniai asmenys, penkios apygardos ir taip pat VST galimai būtų integruota į policijos struktūrą.

 

„Pokyčiai labiausiai paliestų vadovaujančią policijos darbuotojų grandį. Faktas, kad ženkliai mažėtų aukščiausių policijos vadovų, nes jeigu turime 16 įstaigų, tai tiek yra ir vadovų, tai šis skaičius mažėtų, sakykim, perpus. Aš matau, kad šiuo metu mūsų vadovavimo grandis pernelyg išspūsta, gremėzdiška, ir kartais tai trukdo sprendimus priimti čia ir dabar. Aukščiausio lygio vadovų sumažėjimas leistų organizacijai žengti į priekį“, - tvirtino policijos generalinis komisaras.

 

Paklausus, o koks tuomet bus dabartinio Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Alvydo Jurgelevičiaus likimas, R. Požėla tvirtino, jog A. Jurgelevičius  gali tapti netgi Kauno apygardos policijos vadovu. Tačiau pabrėžė, kad dar yra daug nežinomųjų, vyks konkursas. Visgi komisaras patikino, kad A. Jurgelevičius policijoje liks. Tuo tarpu Alytaus policijos viršininkas teigė, kad galimybę vadovauti Kauno apygardai, jei tokia išties būtų, jis labai ilgai apmąstytų.

 

Pats A. Jurgelevičius pasakojo, jog su pareigūnais ne kartą kalbėjo apie planuojamą reformą ir vis dar kalba lig šiol. Vis dar reikia įrodinėti, kad jiems nereikės nuolat dirbti Kaune ar pan. Kadienė darbo vieta bus Alytuje. Talkinti kitame mieste gali prireikti tik vykdant tam tikras funkcijas.

 

Policijos generalinis komisaras pasakojo ketvirtadienį dalyvausiantis ir pasitarime dėl mieste vykstančių pratybų. Tvirtino, kad policijos su kariuomene santykis puikus.

 

„Tai natūralu. Kai priešas yra ne menamas, o tikras, už vartų, tai mes turime žiūrėti ta pačia kryptimi ir jausti vienas kito petį, mokytis, treniruotis“, - sakė R. Požėla.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai