Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje – „Poezijos Pavasaris“

Antano Jonyno memorialinio muziejaus informacija  •    •  16:20, 2023-05-17
Iš kairės: Mindaugas Ancevičius, Aivaras Veiknys, Rimvydas Stankevičius.
Antano Jonyno memorialinio muziejaus nuotr.

Sodams žydint ir žiedlapiais sningant į Alytų užsuka tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos Pavasaris“ dalyviai: poetai, skaitovai ir muzikantai. Šiemet taip pat sulauksime svečių. Kas jie tokie? Tai trys draugai: poetai Rimvydas Stankevičius ir Aivaras Veiknys bei aktorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas Mindaugas Ancevičius.

 

Mindaugas Ancevičius

 

Mindaugas gimė šiaurės Lietuvoje, Joniškyje. Baigęs vaidybos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vaidmenis kūrė Kauno mažajame, Kauno kameriniame teatre, Kauno valstybiniame lėlių teatre ir Vilniaus valstybiniame „Lėlės“ teatre. Šiuo metu dirba Juozo Miltinio dramos teatre. Televizijos žiūrovams geriau pažįstamas kaip kino ir TV serialų aktorius. Taip pat kuria ir atlieka dainas. Jo repertuare – daug dainų, parašytų pagal poeto Rimvydo Stankevičiaus eilėraščius. Ir nors daug muzikuoja, bet savęs profesionaliu, iš muzikos duoną valgančiu, muzikantu nelaiko. Tačiau jį drąsiai galima vadinti laisvojo džiazo (free jazz) atstovu. Beje, kartu su poetu Aivaru Veikniu parengė poetinį džiazo spektaklį, kurio pasirodymai startuos šį rudenį.

 

Aivaras Veiknys

 

Nors Aivaras gimė Elektrėnuose ir be pačiūžų čiuožinėjo ledo rūmuose, tačiau ledo rituliu nesidomėjo. Aivaras išbandė įvairias sporto šakas ir vos per plauką netapo profesionaliu pramoginių šokių šokėju – paskutinę minutę perbėgo žaisti rankinio.

 

Aivaras Veiknys yra išleidęs keturias poezijos knygas: „R aktai“ , kuri šiuo metu jau yra bibliografinė retenybė, „Paukštuko liudijimai“, už kurią poetas įvertintas Jaunojo jotvingio premija, poemą „Laumių vaikas“, už kurią apdovanotas Salomėjos Nėries vardo literatūrine premija, ir „Mamuto medžioklė“ .

 

Rimvydas Stankevičius

 

Rimvydas Stankevičius yra išleidęs net 15 knygų. Tai poezijos ir esė rinktinės. Tarp jų daug dėmesio sulaukusios eilėraščių knygos „Laužiu antspaudą“, „Betliejaus avytė“, „Kertinis akmuo“, „Šermuonėlių mantija“ ir paskutinioji „Kiaurai kūnus“.

 

2022 m. Mindaugas įvertintas Nacionalinė kultūros ir meno premija už klasikos geną šiuolaikinėje poezijoje. Ar naujausias įvertinimas nepakeitė poeto? Rimvydas tikina, kad tikriausiai nepakeitė, „tačiau nėra kada eilėraščių rašyti – dabar tapau „svarbus“, visi visur kviečia, tad ir lakstau kaip žirgelis“. Ir juokdamasis priduria: „dabar bet kaip rašyti negaliu! Turiu rašyti kaip laureatas“.

 

Kur galima susitikti?

 

Penktadienį, gegužės 19 d., 12 val. su svečiais bendrausime Poezijos valandoje „Literatūrinės pažintys“ kavinėje „Kavos  skveras“, Vilniaus g. 10.

 

16 val. pasimatysime tradiciniuose poezijos skaitymuose Antano Jonyno memorialinio muziejaus sode, Liškiavos g. 17.

 

Susitikime Alytuje žiedlapiams sningant.

Komentarų nėra