Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje planuojama tiesti naują gatvę: apie verslo plėtrą domėjosi atvykusi ministrė

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:08, 2023-02-17
Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė ir meras N. Cesiulis.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus mieste planuojama projektuoti dar vieną naują gatvę – Meistrų. Tokiu atveju atsirastų ir privažiavimai prie Pramonės parke esančių sklypų, kuriuos taip pat būtų galima pasiūlyti investuotojams. Alytaus miesto savivaldybė šiam projektui tikisi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paramos, tad penktadienį aptarti plėtros planų su miesto vadovais atvyko ministrė Aušrinė Armonaitė.

 

Meistrų gatvė būtų pusės kilometro ilgio. Projektui įgyvendinti reikėtų per 745 tūkstančių eurų, tad Alytaus miesto savivaldybė pretenduoja gauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paramą. Paraiška jau yra pateikta.

 

Vietos, kur būtų tiesiama gatvė, nuvyko apžiūrėti ir Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

 

„Alytuje lankausi nebe pirmą kartą. Su meru pirmiausia aptarėme pramoninės teritorijos vystymo aspektus, nes miestas augs tik tuo atveju, jeigu bus darbo vietų. Matome, kad jau yra nemažai pažengusių projektų, visai netrukus planuojami ir nauji. Žinome, kad miestui reikia pagalbos vystant šias teritorijas, tad vertinsime ir tikimės, kad viskas bus gerai. Apskritai galiu tik pasidžiaugti, kad Alytus eina gera kryptimi“, - sakė ministrė.

 

Pasak jos, laisvo ploto turi užtekti tiek gyvenamiesiems kvartalams, tiek ir naujos kartos pramonei. „Vienas iššūkių savivaldybei, kalbant apie teritorijas, yra turėti ne daug mažų sklypų, o – didesnių, nes tuomet galima pritraukti stanbesnius investuotojus. Bet Alytaus miestas dirba ta linkme“, - sakė A. Armonaitė.

 

Alytaus meras Nerijus Cesiulis pasidžiaugė, kad ministerija atsižvelgė į jų pastabas dėl teikiamų paraiškų projektams konkursų organizavimo ir sudarė kur kas palankesnes sąlygas.

 

„Meistrų gatvė yra gyvybiškai reikalinga, nes į sklypus patekti neįmanoma, nėra jokio privažiavimo kelio.  Tikrai norisi, kad atsirastų dar keli sklypai, kuriuos galėtume pasiūlyti investuotojams ir, jeigu ministerija skirs papildomas lėšas, čia bus asfaltas bei patogus privažiavimas į sklypus. Tokiu atveju sklypai bus patrauklesni investuotojams ir, tikėtina, mes juos išnuomotume“, - kalbėjo N. Cesiulis.

 

Jo teigimu, su ministre kalbėta ir apie kitas teritorijas, kurias bendradarbiaujant ateityje būtų galima vystyti. „Miestas eina į priekį, ir dabar svarbiausi klausimai – darbuotojai, jų kvalifikacijos kėlimas ir, be abejo, investuotojai, kurie kuria aukštą pridėtinę vertę“, - sakė miesto vadovas.

 

Nutiesus Meistrų gatvę, planuojama įveiklinti kelis pramoninius sklypus. Rangovas – jau parinktas, tad jeigu tik iš ministerijos bus gautas teigiamas atsakymas, darbai galėtų prasidėti iškart atšilus orams. Tikėtina, kad tokiu atveju jau rudenį galima būtų važiuoti nauja gatve, o pramoniniai sklypai įgautų visiškai kitą vertę.