Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Alytuje – perpildytos darželių grupės ir darbas be leidimo-higienos paso

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija  •    •  12:22, 2019-07-24
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas.lt nuotr.

Perpildytos darželių grupės – jau ne tik sostinės tėvų galvos skausmas, bet ir daugelio Lietuvos savivaldybių problema. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atliktas vertinimas parodė, kad Alytaus miesto savivaldybėje ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas vykdančiose įstaigose yra neretai viršijamas sąrašinis vaikų skaičius grupėse – net 41,7% vaikų ugdymo įstaigų buvo perpildyta bent viena grupė.

 

Taip pat net 4 iš 12 patikrintų Alytaus miesto savivaldybėje esančių vaikų ugdymo įstaigų veiklą vykdo neturėdamos leidimo-higienos paso, o 3 iš 9 įstaigų teritorija aptverta netinkamai.

 

Kitose Alytaus apskrities savivaldybėse taip pat neapsieita be pažeidimų. Alytaus rajono savivaldybėje 2 iš 4 patikrintų ugdymo įstaigų veiklą vykdo neturėdamos leidimo-higienos paso. Druskininkuose 1 iš 2 patikrintų ugdymo įstaigų viršijamas sąrašinis vaikų skaičius. Lazdijų rajono savivaldybėje 5 iš 14  esančių vaikų ugdymo įstaigų veiklą vykdo neturėdamos leidimo-higienos paso, o 2 iš 7 patikrintų įstaigų žaidimų aikštelių teritorija neaptverta, užfiksuota netinkama vaikų žaidimų aikštelių priežiūra. Varėnos rajono savivaldybėje 3 iš 4 patikrintų  darželių – vaikų žaidimų aikštelių teritorijos aptvertos netinkamai.

                                                                      

Tokią situaciją atskleidė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) penkiasdešimt dviejose šalies savivaldybėse atliktas vaikų ugdymo įstaigų vertinimas, kurio metu patikrintos 484 įstaigos, t. y. beveik pusė visų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas vykdančių įstaigų iš veikiančių 1081.

 

Detalų patikrintų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas vykdančių įstaigų sąrašą galite matyti paspaudę nuorodą http://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/ikimokyklinio-ir-ar-priesmokyklinio-ugdy...

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai