Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 26 852

Alytuje pasklidęs stiprus dvokas – mįslė net ir specialistams

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  11:04, 2019-09-04
Asociatyvi nuotr.
Edvardo Dovydėno nuotr.

Alytiškiams antradienio vakarą apkartino ore tvyrojusi stipri smarvė. Žmonėms netgi teko užsidaryti langus, nes dvokas sklido ir į namus. Gyventojai svarstė, kas galėjo sukelti tokį nemalonų kvapą. Spėlionių buvo visokių, o atsakymo kol kas neturi ir atitinkamų tarnybų specialistai.

 

Stiprus dvokas buvo jaučiams Vidzgiryje, Ulonų gatvėje, Putinuose, Dainavoje, miesto centre. Kai kurie gyventojai tvirtino, kad kvapas buvo juntamas net ir Alytaus rajone, Miroslave. Vieniems kvapas priminė vištų išmatas, kiti jį lygino su pagedusio sūrio, dumblo, gaišenos kvapu.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento atstovai teigė, kad nusiskundimų dėl blogo kvapo jie gavę nėra ir apie jį pirmą kartą išgirdo sulaukę žurnalistų klausimo. Specialistai tvirtino, kad įmonės ar įstaigos, prieš atlikdamos darbus, kurie gali sukelti mieste juntamą nemalonų kvapą, jų apie tai informuoti neprivalo.

 

Kvapo priežastys nežinomos ir aplinkosaugininkams. Jie taip pat nėra gavę jokių skundų. Aplinkosaugininkų teigimu, antradienį nenustatyta jokių pažeidimų ar įvykių, kurie būtų galėję sukelti nemalonų kvapą.

 

Alytiškiai socialiniame tinkle svarstė, kad dvoką galėjo sukelti bendrovės „Dzūkijos vandenys“ ar Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro atliekami darbai. Tačiau ir vienų, ir kitų atstovai teigė, kad kvapas nėra susijęs su jų vykdoma veikla.

 

„Visą parą dirbantys dispečeriai tą kvapą juto, tačiau jis nesklido ten, kur yra bendrovės nuotekų veikla. „Dzūkijos vandenys“ su tuo nieko bendro neturi“, - teigė „Dzūkijos vandenų“ Bendrojo skyriaus viršininkė Rasa Lukšienė.

 

Tad panašu, kad kaltų dėl stipraus dvoko nėra. Nors jį jautė daugelis alytiškių, tačiau specialistai apie jo priežastis gali tik spėlioti. Belieka užsikimšti nosis.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra