Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje – ministrės A. Bilotaitės padėkos už pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos

Alytaus miesto savivaldybės informacija; VRM informacija  •    •  15:06, 2023-05-25
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė įteikė vardines padėkas neseniai uždaryto Alytaus registracijos centro darbuotojams už pagalbos organizavimą Ukrainos piliečiams ir jų šeimos nariams, kurie rado prieglobstį Lietuvoje gelbėdamiesi nuo Rusijos karinės agresijos Ukrainoje. 

 

„Atsimenu, kaip per vieną naktį sugebėjome atidaryti šį registracijos centrą. Esame dėkingi visiems – Alytaus miesto savivaldybės merui, administracijos darbuotojams, pareigūnams, savanoriams, vietos verslo atstovams – su didele iniciatyva įsitraukusiems į pagalbos ukrainiečiams, bėgusiems nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje, teikimą ir organizavimą. Bendros visų pastangos ir sklandus bendradarbiavimas užtikrino itin sėkmingą Alytaus registracijos centro veiklą ir jis tapo pavyzdžiu kitiems vėliau įsteigtiems ukrainiečių registracijos centrams Lietuvos miestuose“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.  

Anot ministrės, šiame centre dirbę žmonės neskaičiavo valandų, parodė ne tik savo organizacines savybes, neįtikėtiną ir pavyzdinį susitelkimą, bet ir be galo atviras širdis. 

 

„Kai prasidėjo karas ir sulaukėme Vidaus reikalų viceministro skambučio, supratome, kad sprendimą dėl centro įsteigimo, visai nežinodami kas mūsų laukia, turime priimti per kelias sekundes,  taip ir padarėme. Kartu su ministerija kūrėme sistemą, priėmėme išties įspūdingą skaičių žmonių, nemažai buvo ir žmonių su negalia, reikėjo lankstumo ir susitelkimo. Tikiu, tie žmonės, kuriems padėjome atsimins Alytų. Mūsų miesto vardu jau pavadinta gatvė Ukrainoje. Džiaugiuosi, kad parama šiai šaliai nenutrūksta ir toliau prisidedame kuo galime“, – sakė Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

 

Už unikalią patirtį ir gebėjimą įsiklausyti bei išgirsti visus teiktus pasiūlymus, organizuojant centro veiklą, Vidaus reikalų ministerijos komandai nuoširdžiai dėkojo ir centro vadovas, Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Mantas Struckas. 

 

Alytus, prasidėjus karo agresijai buvo strategiškai svarbus taškas, o šis centras – pirmas ir paskutinis (iš septynių), kuriam, atlikus misiją, neseniai teko užverti duris.

 

 


2022 m. vasario 25 d. Alytaus registracijos centras priėmė pirmuosius į Lietuvą atvykusius nuo karo bėgančius Ukrainos piliečius. Per visą laikotarpį į registracijos centrą kreipėsi 10 707 asmenys, čia laikinai gyveno 5722 ukrainiečiai. Registracijos centre buvo teikiamos registracijos, laikino apgyvendinimo, socialinės paslaugos bei konsultacijos įdarbinimo ir kitais klausimais. Čia dirbo 550 savanorių, pamainomis savanoriavo 4 101 žmonių.

 

Karo pabėgėlių iš Ukrainos registracija kurį laiką vyko keliuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Alytuje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Marijampolėje ir Šiauliuose. Piko metu per parą Į Lietuvą atvykdavo daugiau nei 2 000 ukrainiečių. Elektroninių paslaugų sistemoje MIGRIS iš viso užregistruoti 76 578 (iš jų 26 152 vaikai iki 18 metų) Ukrainos piliečiai. Šiuo metu galiojančius leidimus gyventi laikinos apsaugos pagrindu turi 45 168 asmenys.

Komentarų nėra