Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje gyventojas pastebėjo pražydusį žalčialunkį: tik nesumanykite jo liesti!

AlytusPlius.lt; tv3.lt informacija  •    •  16:51, 2024-03-30
Miškelyje prie Didžiosios Dailidės alytiškio užfiksuotas žalčialunkis.

Bevaikščiodamas miškelyje prie Didžiosios Dailidės, alytiškis pastebėjo, kad jau pražydo žalčialunkis. Jį nuotraukose užfisavęs vyras gyventojams nori priminti: nors augalas atrodo išties gražiai, tačiau jo jokiu būdu negalima skinti, liesti ar uostyti.

 

Kaip nurodo Aplinkos apsaugos departamento specialistai, žalčialunkis (Daphne) nėra saugomas ar invazinis augalas, tačiau svarbu žinoti, jog visos šio augalo dalys yra nuodingos, todėl liesti ar tuo labiau skinti jo nereikėtų.

 

Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai informuoja, kad augalo žiedadulkės kenkia kvėpavimo takams, akims, o ant odos patekusios žalčialunkio sultys gali sukelti pūsles, žaizdas.

 

Specialistai ragina nuo šio augalo ypač saugoti vaikus, kuriems 10-12 uogų gali netgi sukelti pavojų gyvybei. Apsinuodijus degina burnos ertmę, padidėja seilėtekis, jaučiami sausmingi diegliai pilvo srityje, pasireiškia viduriavimas, skausmingas šlapinimasis, bendras organizmo nusilpimas, sunkus kvėpavimas, sąmonės netekimas.

 

Žalčialunkis Lietuvoje gana dažnas, auga ūksmėtuose, apydrėgniuose lapuočių ir mišriuose miškuose, krūmais apaugusiuose upių ir ežerų šlaituose.

 

 

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai