Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje bus statomas dar vienas daugiabutis su socialiniais būstais

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:24, 2023-10-19
Daugiabutis Statybininkų gatvėje.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytuje kils dar vienas daugiabutis su socialiniais būstais. Savivaldybė su privačia įmone jau pasirašė sutartį dėl jo statybos projekto parengimo.

 

Šiuo metu Alytaus mieste yra tik vienas daugiabutis, kuriame visi būstai yra socialinės paskirties. Jis stovi Statybininkų gatvėje. Netoliese šio daugiabučio suformuotame žemės sklype, adresu Statybininkų g. 107A, ruošiamasi statyti dar vieną socialiniams poreikiams skirtą daugiaaukštį. Tikimasi, kad taip  pavyks sumažinti laukiančiųjų socialinio būsto eilę.

 

„Rugsėjo 30 dienos duomenimis, eilėje laukiančių socialinio būsto yra 234 asmenys. Ir ši eilė mažėja labai neženkliai. Žmonės ne vienerius metus laukia ir neretai teiraujasi, kodėl viskas vyksta taip lėtai? Tačiau situacija tokia, kad jeigu žmogus atitinka visas keliamus kriterijus, jo pajamos neviršija nustatyto dydžio, nepažeidžia sąlygų, tuomet jis ten sėkmingai ir gyvena“, - pasakojo Alytaus miesto savivaldybės Turto skyriaus vedėja Auksė Juonienė, pridūrusi, kad yra tik keletas išimtinių atvejų, kuomet žmogui būstas yra suteikiamas pagreitinta tvarka.

 

Taipogi yra ir atskira eilė laukiančių bendrabučio – tokių yra 59. Tiesa, bendrabučio tipo kambario nori ne visi, ir jį įprastai renkasi tie, kurie tikrai neturi kitos išeities ir pasirinkimo. Be to, kadangi bendrabutis nėra traktuojamas kaip socialinis būstas, tai asmuo jį turi galimybę išsipirkti.

 

Pasak A. Juonienės, pasitaiko, kad žmonės ne vienerius metus laukia eilėje, bet kada jiems yra pasiūlomas būstas, asmenys atranda priežasčių, kodėl jis jiems netinka: butas per aukštai, šalia nėra vaikų darželio, parduotuvės ar net bažnyčios. Jeigu būstas penktame aukšte, sako, per sunku užlipti, nors realiai priežastys – visai kitos. Tokiu atveju, jei nėra pensinio amžiaus žmogus, prašoma pristatyti medicininę pažymą, kuri tokį teiginį dėl fizinių judėjimo sunkumų pagrįstų, bet neretai jos nesulaukiama.

 

„Apmaudu, kada laukia, o po to pasiūlyto būsto nesirenka. Juk taip tik užima vietą. Jei matome, kad atvejai piktybiški, tuomet atsisakančiam asmeniui būstas, pagal galiojančią tvarką, kurį laiką nesiūlomas, kad būtų paspartintas eilės judėjimas“, - sakė A. Juonienė.

 

Alytaus miesto savivaldybė socialinio būsto fondą plečia ir pirkdama butus. Tiesa, nupirkti reikiamo tipo būstus nėra paprasta. Savivaldybė už juos moka rinkos kainomis, tačiau kartais didesnę sumą turto savininkui pasiūlo privatus asmuo ir jis persigalvojęs būsto savivaldybei neparduoda.

 

Dar vienas būdas – savivaldybei būstus nuomotis. Tokia galimybė taip pat išnaudojama.

 

Tikimasi, kad naujas daugiabutis sumažins laukiančių socialinio būsto gyventojų eilę.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai