Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje bus atidarytas didžiausias logistikos centras Pietų Lietuvoje

„Talga“ informacija  •    •  12:42, 2023-02-17
„Talgos“ direktorius Justas Karoblis.
„Talga“ nuotr.

Prekių sandėliavimo ir logistikos įmonė „Talga“ Alytaus pramonės zonoje kovo pabaigoje atidarys didžiausią sandėlį Pietų Lietuvoje. Dzūkijos valdžios ir verslo atstovai tai vertina kaip jau seniai būtiną investiciją.

 

„Pramonės potencialas milžiniškas, – sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis. – Numato plėstis  medienos apdirbimo bei baldų gamybos, lengvoji, mechatronikos, stiklo pramonė. Logistikos,  sandėliavimo paslaugų mūsų regione stigo. Alytaus miesto savivaldybė atvira dialogui, visuomet pasiruošusi spręsti iškilusius sunkumus“.

 

Numatoma, kad „Talgos“ sandėliai užims 11 tūkst. kvadratinių metrų – tai prilygsta 24–ioms mokyklos sporto salėms. Į statybas investuota 4 mln. eurų. Jos truko pusę metų.

 

„Naujasis logistikos centras orientuotas į gamybos bei didmeninės prekybos įmones“, – sako „Talgos“ direktorius Justas Karoblis. – Esame pastebėję, kad nemažai prekių – statybinių medžiagų, buitinės technikos – Baltijos šalis pasiekdavo iš centrinės Lenkijos sandėlių. Tai brangu ir neefektyvu, todėl bandome siūlyti kitus sprendinius“.

 

Kita vertus, Vakarų Europoje ypač Vokietijoje, Prancūzijoje pasiteisina trečiųjų šalių logistika (3PL), kuomet įmonės nori gilintis į pagrindinius veiklos procesus – gamybą, prekybą, o logistiką ar sandėliavimą patikėti vietoje įsikūrusiems partneriams. „Tą vokišką praktiką ir bandysime siūlytis dzūkams“, – šypteli J. Karoblis.

 

Alytaus sandėlis išplės „Talgos“ logistikos pajėgumus. Įmonė prieš 20 metų pirmąjį sandėlį pastatė Jonavoje, kuris šiuo metu užima 25 tūkst. kvadratinių metrų. Kitų metų pradžioje bus atidaryti sandėliai Tauragėje išimtinai pritaikyti patalpų nuomai.

 

Pirmieji Alytaus terminalo darbuotojai šiuo metu jau stažuojasi Jonavoje, o dirbant pilnu pajėgumu Dzūkijos sostinės kolektyvas išsiplės iki 35 darbuotojų.

 

„Talga“ taip pat teikia muitinės tarpininkų bei tarptautinių krovinių ekspedijavimo paslaugas įvairiomis transporto rūšimis. Įmonė yra viena iš sektoriaus lyderių Lietuvoje.