Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Alytuje bujoja žolė: valdžia nori tvarkos, pjovėjai kaltina orą

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:22, 2020-06-29
Miesto vadovai susitiko su Alytuje tvarką prižiūrinčių įmonių atstovais.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Tokios didelės žolės mieste turbūt dar nesame matę“, - tą pastaruoju metu kartoja alytiškiai, susirūpinę, kodėl mieste šiemet taip prastai šienaujama žolė. Savo laiškais su nuotraukomis jie „užvertė“ ir Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį. Tad pirmadienį miestą tvarkančių įmonių vadovai buvo pakviesti į savivaldybę pasiaiškinti dėl apžėlusių plotų.

 

„Tikrai nesame patenkinti miesto tvarkymu. Suprantu, kad vasara, daug lietaus, bet šiandien turime priimti atitinkamus sprendimus, jog situacija pasikeistų. Norime sužinoti priežastis ir išgirsti jūsų pasiūlymus, nes nuotraukos, kurias atsiunčia  gyventojai, tikrai nedžiugina. Tokio miesto matyti nesinori. Savivaldybė jums sumoka sąžiningai ir laiku, bet norime mokėti už kokybiškai atliktus darbus“, - miesto teritorijas prižiūrinčių įmonių atstovams sakė N. Cesiulis.

 

Jis teigė girdėjęs, kad gedo technika, per sparčiai auga žolė, trūksta žmonių, bet tai nėra pasiteisinimas. Meras tvirtino, kad būtina rasti susitarimą, o kiekvienas gyventojų skundas bus registruojamas ir už tai gali grėsti nuobaudos.

 

„Jei nerasime sprendimų, yra du keliai. Arba nutraukiame darbų sutartis, arba skelbiant naujus viešuosius pirkimus įtrauksime sąlygą, kad nuobaudų, neigiamų atsiliepimų turintys tvarkytojai bus nepageidaujami kaip galimi kandidatai“, - sakė meras.

 

Susitikime dalyvavę įmonių „Raguvilė“ Alytaus filialo vadovas Raimondas Kazlauskas ir „2MP“ direktorius Mindaugas Platūkis tikino, kad nusiskundimų savivaldybei neturi, atsiskaitoma laiku. Miesto tvarkytojai dėl susiklosčiusios situacijos kaltino oro sąlygas ir žaibiškai augančią žolę.

 

 

„Žolė auga beprotiškai, užsakymą įvykdome, nupjauname, atvažiuojam kitą kartą – žolė vėl iki kelių. Dirbame ir savaitgaliais, tirai nesėdime. Tačiau pagalvokite ir apie karščius, kiek žmogus gali darbuotis trimeriu? Nesame darbų apleidę, didiname pajėgas, papildomai samdome darbuotojus savaitgaliais. Bet yra taip, kad vieną dieną uždelsei, ir dėl oro sąlygų vaizdas jau atrodo baisiai“, - pasakojo R. Kazlauskas.

 

„2MP“ vadovas M. Platūkis teigė, kad jo įmonei situacija yra sudėtinga, bet valdoma. „2MP“ yra atsakinga už Putinų mikrorajono ir miesto centro tvarkymą.

 

„Pirmo lygio žolės turime nedaug, spėjame nupjauti laiku. Bet antro lygio plotų yra nemažai. Į trijų savaičių terminą spėjame, nupjauname, bet ką prieš tris savaites esame nupjovę, tai žolė ten jau būna tikrai didelė. Tenka ir traktorių pasitelkti, nes įprastos žoliapjovės jau nepajėgios. Žolė tanki ir didelė, ir ją nupjauti užtrunka dvigubai daugiau laiko“, - sakė M. Platūkis.

 

Už tvarką mieste atsakingų įmonių atstovai teigė, kad šiek tiek suplanuotus darbus išbalansavo ir miesto šventė. Teko mesti tai, kas suplanuota, ir pereiti pjauti į šventės vietas. Tad gyventojams gal ir galėjo susidaryti vaizdas, jog pjauta ir palikta likimo valiai. Tačiau taip nėra.

 

Galiausiai buvo sutarta, kad plotus šienauti reikėtų dažniau. Maksimalus nušienavimui skirtas laikas yra 21 diena, tačiau miesto vadovai ragino nelaukti, ir suspėjus darbus atlikti anksčiau, iškart apie juos informuoti savivaldybę, kuri duos naują užsakymą. Tuomet ir žolė bus mažesnė, ir pjauti bus paprasčiau.

 

„Taip tikrai įmanoma. Žiema buvo be sniego, sutaupyti pavyko ir mums, ir rangovams, tad galime darbus paspartinti, įtraukti papildomą pjovimą“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

 

 

Alytuje šienaujami plotai skirstomi į du lygius. Pirmam lygiui priskiriamos pagrindinės miesto gatvės, kurios šienaujamos ne pagal užsakymus, o pagal poreikį. Žolė turi būti ne aukštesnė kaip 8 centimetrai.

 

Antro lygio plotai šienaujami pagal savivaldybės užsakymus. Pilnai nušienauti antro lygio plotą atsieina 13-14 tūkstančių eurų.

 

„Jūsų tikslas yra užsidirbti, mūsų – kad būtų tvarka. Tikiuosi, kad situacija pasikeis. Taip, Alytus – žaliasis miestas. Bet tos žalumos neturi būti tiek, kad žmonės vieni kitų nematytų“, - sakė meras.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai