Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės

KAM informacija  •    •  14:16, 2023-09-22
Penktadienį Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės.
KAM / K. Kavolėlis nuotr.

Penktadienį Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės. Kareivinių rekonstrukcijai buvo skirta 2,7 mln. eurų, darbus atliko UAB „Statrama“. Rekonstruotose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.

 

„Tarnybos atlikimo vieta turi užtikrinti karių poreikius. Tinkamas apgyvendamas ir geros treniravimosi sąlygos yra svarbios karių motyvacijai ir atsparumui, todėl atliepdami karių poreikius, įsigydami modernią ginkluotę siekiame naujos kokybės Lietuvos kariuomenėje“, - kareivinių atidarymo metu sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

 

 

Didžioji dalis Birutės ulonų bataliono statinių buvo pastatyti dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Rekonstruojant pastatus, išlaikyta istorinė architektūra, originalūs fasado dekoro elementai. Siekiant išsaugoti originalų fasadą, pastatai buvo modernizuojami iš vidaus. Rekonstruotos kareivinės pavadintos Liongino Baliukevičiaus-Dzūko vardu.

 

Rekonstruojant kareivines buvo atliktas pastato apšiltinimas iš vidaus, įrengtas trečias aukštas bei stoglangiai. Prie pastato pristatyta metalinio karkaso evakuacinė laiptinė, atitinkanti priešgaisrinio saugumo reikalavimus. Taip pat buvo įrengti lauko inžineriniai (šilumos tiekimo, buitinių bei lietaus nuotekų, vandentiekio, elektros) tinklai.

 

 

Birutės ulonų batalione taip pat vykdomi ir kiti infrastruktūros gerinimo projektai –  įrengiamos pėstininkų kovos mašinų remonto dirbtuvės, tvarkomas kelių bei aikštelių tinklas.

 

Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtra ir karių apgyvendinimo ir tarnybos sąlygų gerinimas yra viena iš svarbiausių Krašto apsaugos ministerijos sričių. Šiuo metu krašto apsaugos sistemoje yra vykdoma apie 200 didesnių ir mažesnių infrastruktūros plėtros projektų.

 

Per trejus metus asignavimai karinės infrastruktūros plėtrai išaugo beveik 20 kartų. Įskaitant Laikinojo solidarumo įnašo lėšas, 2021-2023 m. investicijos į karinės infrastruktūros plėtrą iš viso sudarys iki 440 mln. Eur. Iš jų – personalo tarnybos ir mokymo sąlygų gerinimui bus skirta apie 92 mln. Eur.

 

KAM / K. Kavolėlis nuotr.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai