Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 254

Alytuje atidaroma viecines kartas sujungianti fotografijų paroda

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija  •    •  16:46, 2019-10-01
Fotomenininkė R. Maciulevičiūtė.
Asmeninio albumo nuotr.

Kaip susipina keturios alytiškių kartos, kokios yra jų (ne)tradicinės vertybės, koks žmogaus ir jo erdvės santykis? Tai pamatyti ir pajusti kviečiame spalio 10 d. 17.30 val. Alytaus kraštotyros muziejuje atidaromoje Ramintos Maciulevičiūtės fotografijų parodoje „Viecinės kartos“.

 

Fotografijų ciklas reprezentuoja 4 alytiškių kartas. Kai kurios šeimos siekia 5 ar net 6 kartas, kurių tėvai, seneliai gimė ir augo Alytuje. Parodoje pristatomi architektės, girininkų portretai, žinomi Alytaus visuomenės ir kultūros veikėjai, kurių daugelio dabar jau nebėra.

 

„Šios, mano užfiksuotos, kartos susietos tam tikromis gijomis, taip siekta atskleisti susipynusias žmonių istorijas, kviečiant žaisti ir atrasti, galbūt pamatyti kažką nauja. Siekiu apjungti keturias amžiaus kartas, nutiesti tarp jų „tiltus“, kurie simboliškai atspindi šiandien esančius 4 tiltus Alytuje, jungiančius abi Nemuno puses, kaip atspindys į laisvę“, – pasakojo parodos autorė.

 

Anot jos, projekto idėja gimė gyvenant Alytuje ir stebint šį miestą. „Vis kildavo daug klausimų apie miesto identitetą – kas yra Alytus. Siekiau pažinti erdvę, kurioje gyvenu, suvokti, kokie žmonės yra aplink mane ir kas yra Alytus, kuriame aš gimiau ir augau“, – sakė R. Maciulevičiūtė.

 

Kūryba – neatsiejama parodos autorės Ramintos gyvenimo dalis. Kaip teigia pati alytiškė, ji nuolat ieškojo vis naujų kūrybinių įrankių perteikti suvokiamą pasaulį, pasitelkdama skirtingas vizualines medijas. Po studijų grįžusi į gimtąjį miestą mergina pradėjo savo veiklą sieti su fotografija. Šiuo metu aktyviai kuria ir dalyvauja meniniuose projektuose.

 

„Fotografija mane domina iš skirtingų aspektų: kaip komunikacijos priemonė, meno šedevras, žinutė, jausmas, emocija, atvaizdas, fotografija – tai šviesos ir tamsos magija. Suvokiamo pasaulio retransliacija“, – sakė alytiškė.

 

Paroda „Viecinės kartos“ – tarsi autorės kvietimas į pasaulį pažvelgti kūrybiškai su neaprėpiamais gyliais ir žaismingumu.

 

Paroda veiks iki lapkričio 10 d.

 

Projektą finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra