Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytuje apsilankęs ministras prašė gydytojų užduoti jam „namų darbų“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  14:47, 2024-01-11
Ministras A. Dulkys tiesiogiai bendravo su gydytojais.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Ketvirtadienį į Alytų atvyko ir mieste esančiose gydymo įstaigose lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Norėdamas išgirsti, kuo iš tiesų gyvena čia dirbantys medikai, su kokiais iššūkiais susiduria ir kokių pasiūlymų turi, ministras ėjo tiesiai į gydytojų kabinetus ir bendravo su jais tiesiogiai. Kaip sako, jam svarbiausia – informaciją išgirsti iš pirmų lūpų.

 

Ryte atvykęs A. Dulkys iš pradžių susitiko su Alytaus miesto ir rajono savivaldybių vadovais, jų komanda, gydymo įstaigų direktoriais. Su jais aptarė sveikatos reformos įgyvendinimo eigą, planuojamas naujoves.

 

Po to ministras vyko į Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centrą, Alytaus miesto polikliniką, Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę.

 

 

„Mano tikslas yra susipažinti su visomis Lietuvos gydymo įstaigomis, nes pirmaisiais darbo metais, kai buvo pandemija, tai savo akimis labiau galėdavau pamatyti tik vakcinacijos centrus, o gydymo įstaigose nebuvo galima lankytis dėl siaučiančio viruso. Kadangi Alytaus miesto savivaldybė priėmė sprendimus įvairių pokyčių įgyvendinimui, tai atvažiavau susitikti su dviejų savivaldybių vadovais, jų komandomis, kad galėtume detaliau aptarti tuos projektus, kurie lems pokyčius“, - sakė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

 

Lankydamasis Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centre, Alytaus miesto poliklinikoje, jis teiravosi gydytojų ar veikia e-sveikata sistema, klausė, kaip jiems sekasi dirbti, kas palengvina darbus, ar turi kuo pasidžiaugti. Taip pat ministras prašė jam užduoti ir „namų darbų“ – atvirai pasakyti, ką reikėtų keisti, kur mato spragas, kad jis su savo komandos žmonėmis galėtų imtis tų problemų sprendimo.

 

 

„Norėjau iš jų pirmų lūpų išgirsti, kaip veikia tam tikri pasikeitimai, teisės aktai, ar gydytojai turi pastabų, pasiūlymų, nes būtent, reaguojant į medikų pateiktus asmeninius pasiūlymus, mums pavyko nuveikti tikrai daug. Ir šiandien buvo labai smagu išgirsti, kad nemažai sprendimų pasiteisno, palengvino jiems darbus. Žinoma, gavau ir pastabų, į kurias tikrai atsižvelgsiu ir stengsiuosi padėti“, - kalbėjo ministras.

 

Jis užsirašė ir konkrečius pasiūlymus, pastebėjimus išsakiusių medikų konktaktus, kad vėliau galėtų juos informuoti, ko ketinama imtis, kad situacija pagerėtų.

 

„Palaikau ryšį su žmonėmis, ir tas grįžtamasis ryšys labai svarbus. Galbūt daugiau girdimi ir medijose aktyvesni didžiųjų miestų medikai. Tačiau aš asmeniškai stengiuosi išgirsti visų miestų, miestelių gydytojus, nepriklausomai nuo įstaigos dydžio“, - teigė A. Dulkys.

 

 

Lankydamasis įstaigose ministras pabendravo ir su rūbinės darbuotojomis, pacientais, nevengė ir pašmaikštauti. Išėjęs iš vienos gydytojos kabineto ir pamatęs su tėvu laukiantį vaiką, ministras juos užkalbino, pajuokavo, kad dabar jau jis perims gydytojo pareigas. Taip pat vienos medikės jis teiravosi, kiek pacientų ji turi ir ar galėtų pas ją užsiregistruoti jis pats. Ministrui teko pabendrauti ir su pacientais, kuriems jis linkėjo kuo geriausios sveikatos.

 

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis teigė, kad kalbant apie sveikatos reformą, laukia ir dideli iššūkiai. „Investuosime į ligoninės priėmimo skyrių, atnaujinsime tam tikras patalpas, teiksime naujas paslaugas. Norisi greičio, efektyvumo. Bet mes suprantame, kad ne patalpos, ne įranga gydo žmones, o gydytojai. Tad šiandien kėlėme daug klausimų apie gydytojus, kaip juos pritraukti, išlaikyti regionuose, kaip mūsų mieste įkurti rezidentų bazes, kad jie galėtų atlikti čia praktikas, padėti mūsų gydytojams. Taigi diskutavime – nuo įrangos iki patalpų,  nuo pacientų srautų iki jų pavežėjimo. Šiandien su ministru turime labai įtemptą darbotvarkę, kalbamės, ir tikiuosi rasime pačius geriausiaus sprendimus“, - sakė N. Cesiulis.

 

 

Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė teigė labai besidžiaugianti ministro vizitu, nes buvo aptarta daug aktualių klausimų.

 

„Džiugu, jog tie klausimai, kuriuos ministrui jau buvome iškėlę anksčiau – į juos atsižvelgta, priimti sprendimai, tam tikri įsakymai, kad palengvintų mums kai kurių paslaugų teikimą. Taip pat reikia paminėti tai, kad esame žiedinė savivaldybė, ir mūsų paslaugų specifika – kiek kitokia. Tad kalbėjome ir apie pacientų pavežėjimo paslaugas, ir apie gydytojų pritraukimą, ir daug kitų dalykų, kur matoma reali nauda pacientams, gyventojams“, – sakė merė R. Vitkauskienė.

 

Ji teigė, kad Alytaus rajone išties pasiteisino mobiliųjų ambulatorijų projektas: tiek dvi šeimos gydytojo ambulatorijos, tiek mobilus odontologo kabinetas.

 

„Taip pat turime planą bei norą, kad galėtume teikti odontologo paslaugas ir įeinant į namus. Lig šiol nebuvo tokių teisės aktų, bet jie yra priiminėjami. Mes tikrai matome tokį poreikį rajone, ypatingai – kur yra sunkūs, iš lovos negalintys pasikelti pacientai, o jiems rekia ir protezavimo ir kitų odontologijos paslaugų. Tikimės, kad pavyks startuoti ir su tokiu projektu“,- kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės vadovė.

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai