Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytų apraizgys dviračių takų „voratinklis“

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:00, 2014-06-03
Alytaus miesto savivaldybės darbuotojai (iš kairės) Marius Palumickas, Lina Navašinskienė, Mindaugas Matažinskas
Alytusplius.lt nuotr.

„Reikia apvažiuoti ir pamatyti, nes kitaip sudėtinga spręsti, kur dviračių takus galima įrengti, o kur to padaryti neįmanoma“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinskas, su savo skyriaus darbuotojais automobilį iškeitęs į dviratį ir apžiūrėjęs Alytaus miesto dviračių takus.

 

Pasak jo, apžiūrėjus buvo įvertinta, kur galima tęsti dviračių takų įrengimą, kur reikėtų atnaujinti dangą, kad ji būtų tinkama dviratininkams. Tikimasi sukurti dviračių takų „voratinklį“, kuriuo dvirate transporto priemone būtų galima saugiai bei patogiai nuvažiuoti iš vienos miesto dalies į kitą.

 

„Pastebėjome daug vietų, kur dviračių takus būtų galima įrengti pakeitus jau esamų šaligatvių viršutinį asfalto sluoksnį: nereikėtų naujų techninių projektų, investicijos būtų kur kas mažesnės.

 

Pavyzdžiui, Kauno gatvės šaligatvio tęsinys nuo degalinės link Sanatorijos miško. Ten yra šaligatvis, tik jis stipriai nusidėvėjęs. Atnaujinus jį, atsirastų dviračių tako jungtis“, - kelionės metu pastebėtus aspektus vardijo M. Matažinskas.

 

Esamų dviračių takų ilgis Alytuje siekia daugiau nei dvidešimt du kilometrus, planuojama įrengti dar tiek pat. Prasidėsiantis planavimo periodas apims dvi kryptis: bus tęsiamas dviračių takų įrengimas ten, kur jų reikia papildomų bei ieškoma sprendimų, kaip apjungti jau esamus dviračių takus.

 

Alytiškiai aktyviai naudojasi miesto teritorijoje jau įrengtais dviračių ir pėsčiųjų takais, kurių bendras ilgis per pastaruosius metus padvigubėjo.

Komentarų nėra