Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškius kvietė „pasimatuoti“ negalią: prisijungė ir politikai, įstaigų vadovai

Raimonda Bernatavičienė  •    •  14:02, 2022-12-01
Socialinė akcija „Pasimatuok negalią“.
AlytusPlius.lt nuotr.

Gruodžio 3 dieną bus minima Tarptautinė neįgaliųjų diena. Tad ketvirtadienį Alytaus miesto savivaldybės neįgaliųjų reikalų komisija gyventojus pakvietė į socialinę akciją „Pasimatuok negalią“. Kiekvienas galėjo pajausti, ką reiškia turėti klausos, regos ar judėjimo negalią, ir patikrinti, kaip Alytaus miesto gatvės bei įstaigos yra pritaikytos negalią turitintiems žmonėms.

 

„Prieš dvylika metų buvo pasirašyta Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija. Lietuva ją ratifikavo prieš dešimt metų – vadinasi, mūsų valstybė prisiėmė įsipareigojimą prieš pasaulį, bendruomenę – ginti ir atstovauti negalią turinčių žmonių teises. Ši diena ir yra skirta tam, jog mes galėtume pabūti kartu, išgirsti, pabandyti suprasti, galbūt pajausti ir išgyventi, ką jaučia mūsų artimieji, draugai, bičiuliai, kuriuos gyvenime ištiko ši bėda. Ji gal ištikti kiekvieną mūsų bet kada, niekada nežinai, kas bus rytoj“, -  kalbėjo savivaldybės tarybos narys, Alytaus miesto savivaldybės neįgaliųjų reikalų komisijos pirmininkas Sigitas Leonavičius.

 

Jis dėkojo patiems visiems ir patiems iniciatyviausiems komisijos nariams: Kristinai Dūdonytei – turinčiai didžiulią patirtį tiek Lietuvoje, užsienyje, ginant, atstovaujant savo bendruomenės narių teises ir kontroliuojant, kaip jų laikomasi, Gediminui – taip pat labai aktyviai dalyvaujančiam neįgaliųjų veikloje, tarybos narei Vilmai Krušnienei – dirbančiai komisijoje, ir kiekvienam, kurie nors valandą atėjo pabūti kartu ir „pasimatuoti“ negalią.

 

 

„Per šiuos metus daug nuveikėme, bet dar daug kas likę padaryti. Skirkime neįgaliesiems dėmesio ir laiko ne tik vieną dieną metuose“, - sakė S. Leonavičius.

 

Akcijoje taipogi dalyvavo Alytaus miesto mero pavaduotojai Jurgita Šukevičienė, Povilas Labukas, teiravęsi negalią turinčių žmonių, ką reikėtų keisti, patobulinti, kad jiems būtų lengviau, patogiau.

 

Negalią „matavosi“ tarybos nariai, Alytaus įstaigų vadovai.

 

 

Akcijos metu diskutuota ir apie galimybes neįgaliems žmonėms lankytis mieste vykstančiuose renginiuose, infrastruktūros pritaikymą. Kalbant apie visumą, mieste pastebimi džiugūs pokyčiai, kai kurių įstaigų vadovai į negalią turinčių asmenų problemas žiūri išties rimtai. Pokyčiai vyksta, tačiau ne iš karto ir ne taip greitai, kaip norėtųsi.

 

Akcijos dalyviai lankėsi Alytaus miesto savivaldybėje, banke, bibliotekoje, techninės pagalbos centre, ligoninėje, mokykoje. Po akcijos įspūdžiai ir patirtys buvo aptarti Jaunimo centre vykusioje diskusijoje.