Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškiui surasti žmonių nuskandintus daiktus padeda šeštasis pojūtis

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  11:29, 2021-09-12
Andrius Vitkevičius.

Andrius Vitkevičius jau antri metai traukia iš vandens pamestus žmonių daiktus. Jaunas vyras, nesvarbu, koks metų laikas ir kokios darbo sąlygos, ilgai nesvarstydamas skuba žmonėms į pagalbą įveikdamas net sudėtingiausius iššūkius. O darbe sėkmę lemia, kaip pats sako,  šeštasis pojūtis.

 

Prie Daugų ežero užaugęs vyras nardo jau 15 metų. ,,Man tiesiog į kraują įaugęs vanduo. Negaliu įsivaizduoti savo gyvenimo be jo”, - sako Andrius. Jis prasitarė, kad nuo vaikystės svajojo tapti naru, o kurį laiką dirbdamas ugniagesiu ir įgijo šią kvalifikaciją.

 

Šiuo metu alytiškis naro veikla užsiima laisvu nuo pagrindinio darbo metu. ,,Tai mano laisvalaikio pomėgis, atnešantis ir papildomų pajamų”,- sakė jis.

 

Gali surasti visus pamestus daiktus

 

Andrius prieš leisdamasis į kupinas iššūkių paieškas įsigijo profesionalią darbo įrangą. Jau pirmosios paieškos nebuvo bevaisės. ,,Man sekasi gerai, atrandu visus žmonių pamestus daiktus vandenyje ir sausumoje, jei tik  kuo tiksliau nurodoma vieta”, - sakė pašnekovas.

 

Alytiškis per dviejų metų darbo patirtį jau gali papasako daug laimingų daiktų paieškos istorijų. Anot jo, žmonės dažniausiai pameta brangius juvelyrikos dirbinius, telefonus, laikrodžiu. ,,Vanduo mėgsta auksą, ypač vyriškus žiedus - šypsosi Andrius.

 

Į paieškas jaunam vyrui tenka leistis ir žiemą. Praėjusią žiemą žvejo pamesto telefono teko ieškoti netgi panirus į eketę. ,,Lįsti po ledu vienas didžiausių ir rizikingiausių iššūkių, nes labai didelis gylis, nieko negali matyti”, - sakė pašnekovas. Jis pridūrė, kad nemenkas iššūkis ir upėje ieškoti pamestų daiktų, nes didelė srovė, tenka ir su ja kovoti.

 

Iš vandens traukia ne tik auksą

 

Ši vasara Andriui itin darbinga. Vos jai parasidėjus, pasipylė pagalbos skambučiai. Žmonės šią vasarą vandenyje ypač dažnai skandino žiedus, telefonus, grandines, apyrankes, laikrodžius, pinigines ir net valčių variklius.

 

 

,,Ypač sudėtinga surasti valčių variklius, nes žmonės tiksliai nežino, kur juos pametė, tai labai platus paieškos laukas būna”, - sakė alytiškis. Jis neslėpė, kad ežero dugne kartais ir pusdienį tekdavo ieškoti nuskandinto valties variklio. Bet svarbiausia, kad net ir tokios sudėtingos paieškos baigdavosi sėkmingai.

 

Andrius sulaukęs daiktus praradusių žmonių pagalbos šauksmo, pirmiausia išsiaiškina situaciją, tik tuomet priima sprendimą, nuo ko pradės paieškas. ,,Į paieiškos vietas vežuosi visą turimą įrangą, nes negali iškart numatyti, ko gali prireikti”, - aiškino jis.

 

Alytiškis atskleidžia, kad daugiausia aukso žmonės pameta Metelių, Dusios, Daugų ežeruose. Taip pat Molėtų, Klaipėdos  krašto ežerai pasiglemžia daug brangių juvelyrikos dirbinių.

 

Andriui yra tekę ir Baltijos jūroje ieškoti nuskandintų brangių daiktų. Prieplaukose prie laivų lipdami iš jachtų žmonės neretai pameta daiktus. ,,Paieškos jūroje nelengvos, darbo sąlygas apsunkina dumblas ir gylis”, - sakė pašnekovas.

 

Neseniai teko ieškoti sidabrinės grandinės Trakuose esančiame ežere. ,,Sąlygos buvo sudėtingos, nes ežeras iškart gilėjantis. Grandinė buvo labai giliai. Reikėjo nemažai įdėti pastangų, kol ją suradau”, - pasakojo Andrius.

 

Prieš kelias savaites teko iš vandens ir purvo kanalo traukti varžybų metu sportininkės pamestą laikrodį. Moteris jau nesitikėjo atgauti šio jai be galo brangaus daikto, lydėjusio ją svarbiausių gyvenimo įvykių metu. Sportininkė savo džiaugsmu dalijosi net socialiniame tinkle. 

 

 

Surasti pamestus daiktus padeda ir puiki intuicija

 

Leidžiantis į paieškas daug motyvacijos alytiškiui suteikia ir suvokimas, kokie žmonėms svarbūs tie pamesti daiktai ir kiek džiaugsmo suteiks jų sugrąžinimas.

 

,,Kai ištraukiu pamestus daiktus, spindinčios džiaugsmu žmonių akys atperka viską. Emocijos liejasi per kraštus”, - sakė Andrius. Anot jo, žmonės dažnai nesitiki, kad pavyks surasti jų brangius daiktus, todėl būna tokios stiprios emocijos.

 

 

Alytiškis pripažįsta, kad ieškoti daiktų jam padeda ir puiki intuicija, atkaklumas, taip pat netrumpa nardymo vandenyje patirtis. Taip pat pageidauju, kad žmogus, kuris kreipėsi pagalbos, paieškų.

 

Andriui neretai pamestų žiedų, grandinių ir kitų daiktų tenka ieškoti ir senuose pliažuose, kuriuose labai daug šiukšlių. ,,Pirmiausia tenka ištraukti visas šiukšles, tada jau leidiesi į pamesto daikto paieškas“, -teigė pašnekovas. Jis neslėpė, kad išvalęs ežerą jaučiasi padaręs gerą darbą ir tai pakiliai nuteikia.

 

 

Vykdydamas paieškas alytiškis yra radęs ir prosenelių laikų žvejybos įrankių, ir senų monetų.

 

 

Patinka nauji iššūkiai

 

Andrius prasitarė apie dar vienas kiek neįprastas paieškas, kurias planuoja artimiausiu metu. Sulaukė prašymo tvenkinyje sugauti tris dedelius šamus, kurių šeimininkui niekaip nepavyksta ištraukti. ,,Tai nelengva užduotis, nes darbą gali apsunkinti prastas matomumas ir dumblas, bet kartu ir  naujas iššūkis“, - šypsosi alytiškis.

 

Alytiškiui tenka leistis į paieškas ne tik vandenyje, bet ir sausumoje. Žmonės pameta daiktus ir sniege, aukštose žolėse, miško tankmėse. Neseniai Andrius milžiniškuose miško plotuose ieškojo medžiotojo pamestos šautuvo spynos.  ,,Paieškos buvo labai ilgos, net buvo apėmęs beviltiškumas, bet visgi pavyko surasti“, - džiaugiasi jis.

 

Neretai žmonės į narą kreipiasi prašydami surasti ir prieš keletą metų pamestus daiktus. Andrius atskleidžia, kad surasti nuskandintus daiktus naudojant profesionalią įrangą tikrai yra įmanoma ir po 50 metų ir ragina žmones neprarasti vilties bei nebijoti kreiptis pagalbos. 

 

 

Alytiškis atskleidžia, kad profesionalių narų Lietuvoje yra nedaug. Juos būtų galima ant pirštų suskaičiuoti. Tad konkurencijos nejaučia. ,,Darbo užtenka visiems. Sudėtingesniais atvejais net darbuojamės kartu”, - sako Andrius. Jis neslepia, kad naro darbas gana rizikingas. Ne kiekvienas pajėgtų jį dirbti.

 

,,Turi būti fiziškai stiprus, nes įranga sunki. Be to, tenka patirti ir traumų”, - sakė pašnekovas.

 

 

Visgi Andrius šios veiklos nekeistų į jokią kitą. ,,Man patinka iššūkiai, adrenalino pliūpsnis. Šis darbas tai suteikia. Tikiuosi, ši veikla ateityje taps pagrindiniu ir vieninteliu darbu”, - sakė jis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai