Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškiui prezidentūroje įteiktas Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius

Alytusplius.lt  •    •  12:15, 2019-09-30
Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonijoje Prezidentas G. Nausėda J. Karsnickui įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžių.
R. Dačkaus nuotr.

„Tai – mūsų šeimos istorijos dalis. Ne tik pasididžiavimas, bet ir priminimas, kad bet kokioje situacijoje svarbu išlikti žmogumi“, - sakė žinomas Alytaus politikas Jurgis Krasnickas, į savo namus parsivežęs garbingą apdovanojimą – Žūvančiųjų gelbėjimo kryžių.

 

Jį alytiškiui įteikė šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Apdovanojimas skirtas J. Krasnicko seneliams Marijonai ir Jonui Krasnickams, Antrojo pasaulinio karo metais savo namuose slėpusiems ir išgelbėjusiems gyvybes žydų tautybės vaikams.    

 

„Kiek man žinoma iš pasakojimų, seneliai, kartu su dar keliomis šeimomis, savo namuose slėpė du žydų berniukus, kurių tėvai ir kiti artimieji buvo nužudyti. Vienam berniukui buvo, berods, aštuoneri, kitam – apie 14 metų”, - pasakojo J. Krasnickas.

 

Šiemet pavasarį Simno gimnazijoje vykusioje Pasaulio tautų teisuolių apdovanojimo ceremonijoje jis atsiėmė seneliams skirtą „Jad Vašem“ Pasaulio tautų teisuolio medalį ir garbės raštą.

 

Simne gyvenusių J. Krasnicko senelių jau nebėra gyvų, tad jiems skirtą dar vieną apdovanojimą atsiėmė vyriausias anūkas. „Į prezidentūrą buvome nuvykę visi kartu: aš, brolis Vytas ir sesuo Lina”, - sakė J. Krasnickas.

 

Šalies Prezidentas Gitanas Nausėda Žydų genocido atminimo dienos proga įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius asmenims, kurie, nepaisydami mirtino pavojaus sau ir šeimai, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo mirtino pavojaus.

 

 

Valstybės apdovanojimai Lietuvos žydų genocido atminimo dienos proga skirti 38 žydų gelbėtojams. Daugumos jų jau nėra tarp gyvųjų, todėl apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo Teisuolių vaikai, anūkai ir proanūkiai, kiti šeimų nariai.

 

„Susirinkome pagerbti žmones, kurių drąsa, gailestingumas ir gebėjimas išsaugoti didžiąsias vertybes skaudžių XX amžiaus įvykių akivaizdoje visiems mums tapo kilnumo pavyzdžiu. Tegul ano meto didvyrių ryžtas dalintis likimu ir duonos rieke su persekiojama žydų tauta įkvepia mus kurti tokią Lietuvą, kurioje būtų gera ir saugu“, – apdovanojimų ceremonijoje teigė šalies vadovas.

 

Komentarų nėra