Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 29 961

Alytiškių vaikams vietų darželiuose bus, bet nebūtinai ten, kur nori

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  13:43, 2019-09-16
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas.lt nuotr.

Alytaus darželiuose trūksta vietų! Tokia nerimastinga žinia vasaros pabaigoje sklandė po Alytų. Tačiau sulaukus rugsėjo ir suskaičiavus realų vietų poreikį, paaiškėjo, kad Alytuje gyvenančių tėvų vaikams darželiuose vietų pakaks. Tik nebūtinai jų bus ten, kur tėvai pageidauja.

 

Vietos konkrečiame darželyje gali tekti palaukti

 

„Gavus naujausius duomenis galiu teigti, kad visi Alytaus miesto teritorijoje gyvenančių tėvų vaikai gaus vietą miesto lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose-darželiuose. Kitaip sakant, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo poreikis alytiškiams bus patenkintas šimtu procentų“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

 

Tiesa, jis atkreipė dėmesį tai, kad vietos atsiras ten, kur jų laisvų tuo metu bus. Tad jeigu tėvai nori, kad jų vaikas lankytų konkretų darželį, o ten visos vietos bus užimtos, gali būti, kad reikės laukti.

 

„Pasitaiko atvejų, kad tėvai nusprendžia vaikus leisti tik į kažkurį konkretų darželį, o į kitus nenori. Tad jeigu pasirinktame darželyje nėra laisvų vietų, žinoma, tenka laukti eilėje. Mes siūlome išeitį ir kviečiame rinktis darželį, kuriame yra laisvų vietų, bet kartais tėvai geriau renkasi laukti, kol atsilaisvins vieta jų norimoje įstaigoje“, - kalbėjo V. Valūnas.

 

Jo patarimas: leisti vaikus ten, kur yra vietų. Alytuje atstumai nėra dideli, net ir tolimesnį darželį galima pasiekti per 15-20 minučių.

 

Švietimo skyriaus vedėjas teigė, kad situacija stebima nuolat. Jeigu paaiškėtų, kad laisvų vietų trūksta, būtų ieškoma sprendimų, siūloma steigti naujas grupes. Šiuo metu nauja grupė kaip tik steigiama lopšelyje-darželyje „Obelėlė“.

 

Dėl rajono vaikų – valdžios derybos

 

Į Alytaus mieste esančius darželius savo atžalas leidžia ne tik alytiškiai, bet ir tėvai, gyvenantys Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje. Kaip jau minėjo V. Valūnas, alytiškių poreikis lankyti darželius bus patenkintas šimtu procentų, o dėl Alytaus rajono gyventojų vaikų patekimo į miesto darželius vyks derybos.

 

„Tai tikrai nereiškia, kad rajono vaikams, kurie jau lanko darželius, jų tėvai yra pasirašę sutartis su ugdymo įstaiga, kas nors keisis. Kalbame apie naujus atvejus. Alytaus miesto meras turės pokalbį su rajono meru ir prašys prisidėti prie priešmokyklinio, ikimokyklinio ugdymo reikalų. Tai yra savarankiška savivaldybės funkcija, ir kiekviena savivaldybė turi rūpintis savo vaikų ugdymu“, - kalbėjo V. Valūnas.

 

Pagal rugsėjo 10 dienos duomenis,  Alytaus miesto lopšelius-darželius ir mokyklas-darželius lanko iš viso 2617 vaikai. Iš jų – 669 vaikai yra iš Alytaus rajono.

 

„Jei bus poreikis dėl naujų grupių steigimo, tai sprendimai bus priimami spalio mėnesį. Galutinius sprendimus priima savivaldybės taryba. Galiu tik patinkinti, kad alytiškių vaikams darželiuose vietos bus, tik ne visada ten, kur nori.  Matome realią situaciją ir visuomet ieškome, kaip padėti, rasti išeitį“, - sakė Švietimo skyriaus vedėjas V. Valūnas.

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra