Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškių laukia vasara prie vis dar nesutvarkytos Dailidės

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  8:58, 2014-06-02
Didžioji Dailidė po atliktų vandens valymo darbų vėl apaugo žolėmis
Alytusplius.lt nuotr.

Nors vasara jau prasidėjo, alytiškiams sutvarkytos Didžiosios Dailidės teks laukti mažiausiai iki jos pabaigos – rugpjūčio mėnesio. Būtent tiek yra pratęstas stipriai vėluojančių darbų terminas.

 

Pagal prieš dvejus metus pasirašytą sutartį dėl Didžiosios Dailidės tvarkymo darbų Alytuje, jie čia turėjo būti baigti dar praėjusių metų rugsėjį, tačiau terminas jau pora kartų buvo pratęstas. Darbus čia vykdo įmonė „Skirnuva“, kuri atlieka ir Žaliosios gatvės rekonstrukciją. Abiejuose objektuose darbų pabaiga stipriai vėluoja.

 

Pradėjus tvarkyti Didįjį Dailidės ežerėlį Alytuje ne vienas miestelėnas džiaugėsi būsima nauja maudynių vieta. Čia buvo įrengtas paplūdimys, lieptelis, pradėti tvarkyti pėsčiųjų bei dviračių takai.

 

Tačiau šiandien pasivaikščiojus aplink Didžiąją Dailidę rezultatas nedžiugina, kyla daug klausimų: kodėl bortai subetonuoti nelygiai, aptrupėjusiais kraštais, skirtingi? Kodėl ežerėlio vandenyje, kuris jau buvo išvalytas, vėl priaugę žolių?

 

Pasak Nerijaus Liupkevičiaus, įmonės „Problematika“ darbuotojo, atliekančio techninę darbų aplink Didžiąją Dailidę Alytuje priežiūrą, atlikti darbai dar nėra priimti, todėl nereikėtų labai kritiškai vertinti atskirų detalių.

 

„Tai yra pakankamai nemažas objektas, kuriame yra suprojektuota pakloti daugiau nei du su puse kilometrų bortų, tai yra apie 5000 vienetų. Darbų apžiūra yra atliekama nuolat. Pagal visus statybų reikalavimus, reglamentus ir taisykles dalis sumontuotų medžiagų gali būti su tam tikrais vizualiais defektais“, - sakė N. Liupkevičius.

 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės Investicinių projektų skyriaus vedėjo pavaduotojo Sigito Stumbro, šiuo metu darbai yra vykdomi. Nuo statybos pradžios atlikta 21,5 procentų darbų.

 

Sutartis darbų vykdymui Didžiosios Dailidės teritorijoje buvo pasirašyta 2012 metų lapkričio mėnesį numatant darbus pabaigti iki 2013 metų rugsėjo. Nespėjus darbų atlikti laiku – numatytas pratęsimas iki šių metų sausio, vėliau terminas pratęstas dar kartą – iki 2014 metų rugpjūčio.

 

Įgyvendinus projektą numatyti įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu ir poilsio aikštelėmis, įrengtas privažiavimo kelias, paplūdimys, dvi sporto ir žaidimų aikštelės, sumontuotas pontoninis tiltas, pastatytas gelbėtojų namelis, įrengta ir sutvarkyta bene 6000 kvadratinių metrų vejų ir želdynų.

 

Šiuo metu yra atlikta apie 50 procentų takų pagrindų su bortų įrengimu, be asfalto dangos, pradėti takų apšvietimo darbai, paplūdimio įrengimo darbai (apie 70 procentų),  įrengtas pontoninis tiltas, baigiamas statyti gelbėtojų namelis.

Komentarų nėra