Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 18 223

Alytiškis sudvejojo policininkų elgesiu: „Matyt, prieš visus ir save gėda“ (VIDEO)

Eglė Indrelytė  •    •  8:59, 2019-07-22
Situacija Pulko gatvėje.
Stop kadras iš skaitytojo atsiųsto vaizdo įrašo

Alytaus miesto gatvėse dažnai patruliuoja policininkai, kurie stabdo automobilius, tikrina vairuotojų dokumentus, atlieka kitas prevencines priemones. Tačiau, kai atliekamas administracinis pažeidimas, jie kažkodėl nereaguoja.

 

„Šiandien eilinį kartą pamačiau policijos pareigūnų abejingumą. Pravažiuodami net nusisuko, stengėsi nepamatyti, matyt, prieš visus ir save gėda“, - piktinosi alytiškis Juozas. Jis Alytusplius.lt redakcijai atsiuntė filmuotą medžiagą.

 

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip pėsčiasis gatvę kerta ne pėsčiųjų perėjoje, o tuo metu pravažiuojantys policijos pareigūnai visiškai nesureaguoja, kad yra atliekamas pažeidimas.

 

Tad kaip iš tiesų tokioje situacijoje turėtų elgtis policininkai?

 

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės specialistė Eglė Kačinskienė teigė, kad kiekvienas konkretus atvejis turėtų būti vertinamas individualiai, atsižvelgiant į aplinkybes.

 

Anot jos, policijos pareigūnai turi reaguoti į daromus administracinius nusižengimus. Tokiu atveju, vadovaujantis LR ANK nuostatomis, skiriama žodinė pastaba, įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 12 eurų.

 

„Policijos pareigūnai, reaguodami į iškvietimus, prioritetą teikia nusikalstamų veikų užkardymui, išaiškinimui ir neatidėliotinos pagalbos teikimui, todėl vertindami savo darbo kriterijus ir konkrečias aplinkybes gali nepradėti administracinės teisenos dėl tuo metu daromų kitų, mažesnę reikšmę ir pavojingumą turinčių administracinių nusižengimų“, - situaciją pakomentavo policijos atstovė.

 

E. Kačinskienė priminė, kad Kelių eismo taisyklių 42 punktas numato, kad į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

 

Asmenys, pažeidžiantys Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir nevykdantiems pėstiesiems nustatytų reikalavimų, yra traukiami administracinėn atsakomybėn.

 

Vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra