Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškis siūlo įrengti grojančius suoliukus „Su gaivia bangele...“

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  13:48, 2020-04-10
Grojantis suoliukas Lenkijoje.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Alytiškių taip mėgstamas Alytaus miesto himnas įprastai skamba įvairiose šventėse, o jei jį galėtume išgirsti daug dažniau? Alytiškis Darius Šalaševičius siūlo įrengti 3 grojančius suoliukus įvairiose miesto vietose. Juose ne tik skambėtų mūsų miesto himnas „Su gaivia bangele...“, bet kartu būtų galimybė pasirinkti ir kitokią muziką.

 

Iniciatyvos autoriaus teigimu, šie mažosios infrastruktūros elementai papildytų jau dabar puoselėjamas erdves ir traukos objektus, įprasmintų Alytaus miesto himną. Jį kaskart galėtų prisiminti kiekvienas jam neabejingas alytiškis, o miesto svečiai su juo susipažintų ar net išmoktų.

 

Siūloma šiuos tris suoliukus įrengti Jaunimo parke, Miesto sode, Dainų slėnyje arba Baltosios rožės tilto prieigose.

 

Tokie suoliukai jau veikia Latvijoje, Lenkijoje ir Vilniuje. Pastarasis įrengtas Lenkijos ambasados iniciatyva. Jis skirtas Lenkijos kunigaikščiui, kompozitoriui Mykolui Kleopui Oginskiui atminti. Čia paspaudus mygtuką groja jo kūriniai, o ant suoliuko galima perskaityti istoriją ir susipažinti su šiuo kompozitoriumi.

 

Grojančių suoliukų iniciatyva varžosi tarp penkių projektų mažos apimties kategorijoje, tad visi alytiškiai nuo 16 metų kviečiami iki birželio 15 d. balsuoti už šią ir kitas iniciatyvas. Daugiausiai alytiškių palaikymo sulaukusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis.

 

Susipažinkite su projektais:

 

Mažos apimties (iki 25 tūkst. eurų vertės) projektai:

 

1. Alytaus diskgolfas (18 krepšių diskgolfo parkas – Jaunimo arba Kurorto parkuose). 

 

2. Meilės plytelė (simbolinės plytelės,  skirtos pagerbti ir pažymėti miesto istorines ir įvairių kultūros sričių asmenybes, įrengimas Rotušės aikštėje).

 

3. „Su gaivia bangele...“ (pastatyti 3 grojančius suoliukus Alytaus Jaunimo parke, Miesto sode, Dainų slėnyje/Baltosios rožės tilto prieigose.)

 

4. „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (vaikų žaidimo zona Senamiesčio pradinės mokyklos teritorijoje).

 

5. „Mūsų laisvalaikis“ (pojūčių terapijos (sveikatingumo) takas, paremtas S. Kneipo sveikatinimo teorija, bei pasivaikščiojimų takas VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro gyventojams ir lankytojams).

 

 

Didelės apimties (iki 150 tūkst. eurų vertės) projektai:

 

1.  Alytaus apžvalgos bokštas (bent 18 m bokštas Jaunimo parke ant šlaito, šalia riedučių parko).

 

2.  „Ištikimybė Tau“ (simbolinės skulptūros legendos apie Alytaus miesto įkūrimą tema sukūrimas. Joje būtų vaizduojami pagrindiniai Alytaus įkūrimo legendos veikėjai Alyta ir Mirgrausėlė, stovintys po simboline lelija. Numatoma vieta – aikštė A. Juozapavičiaus ir Studentų gatvių sankryžoje).

 

3.  A. Matučio parkas – vaikų erdvė (siūloma parke įkurti Kneipo taką, amfiteatrą, dvigubas sūpynes neįgaliesiems, lauko muzikos instrumentus.)

 

Balsuokite čia: http://tiny.cc/h5u5lz

 

Karantino laikotarpiu balsuojama tik internete. Galima balsuoti vieną kartą už ne daugiau kaip 3 sąrašo projektus, atiduodant po vieną balsą už kiekvieną abiejų kategorijų projektą, nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Komentarų nėra