Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Alytiškis - rezultatyviausias Europos kanupolo čempionato žaidėjas

Kęstutis Dambrauskas  •    •  15:53, 2019-09-03
Karolis Latauskas.
ASRC nuotr.

Alytiškis Karolis Latauskas tapo rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju 2019 metų Europos kanupolo čempionate Koimbroje, Portugalijoje.

 

Lietuvos kanupolo jaunimo U-21 rinktinė, sudaryta iš geriausių Alytaus sporto ir rekreacijos centro ir Trakų Kūno kultūros ir sporto centro sportininkų, šiame čempionate iškovojo devintąją vietą. Tai - aukščiausias Lietuvos kanupolo rinktinės pasiekimas Lietuvos kanupolo istorijoje.

 

Čempionate dalyvavo 15 valstybių komandos, suskirstytos į keturis pogrupius. Pirmą ir antrą vietas pogrupyje užėmusios komandos kitame etape varžėsi dėl 1-8 vietų, trečią ir ketvirtą – dėl 9-15 vietų.

 

Pirmą Europos čempionato dieną Lietuvos rinktinė grupės varžybose po įtemptos kovos pralaimėjo Prancūzijos jaunimui 0:3. Pirmas kėlinys pasibaigė lygiosiomis 0:0, tačiau antrajame kėlinyje padarytos kelios klaidos leido prancūzams pelnyti įvarčius ir laimėti svarbias rungtynes. Antrose rungtynėse susitiko su Belgijos rinktine. Pirmasis kėlinys laimėtas triuškinamu rezultatu 5:0. Antrajame kėlinyje mūsų komanda atsipalaidavo ir leido varžovams nesunkiai pelnyti penkis įvarčius. Nors ir nugalėjome belgus 8:5, bet praleisti bereikalingi įvarčiai vėliau atsiliepė Lietuvos rinktinei turnyro lentelėje.

 

Paskutinėse grupės rungtynėse laukė susitikimas su stipria Italijos rinktine. Kaip ir Lietuvos rinktinė, italai buvo iškovoję vieną pergalę prieš belgus ir pralaimėję prancūzams.

 

Tarpusavio lietuvių – italų mačas pasibaigė lygiosiomis 5:5. Nors lietuviai surinko vienodai taškų su italais, tačiau Italijos komandos praleistų ir įmestų įvarčių santykis buvo geresnis – skyrėsi dviem įvarčiais. Šie du taškai ir lėmė, kad Lietuvos rinktinė liko grupėje trečia ir toliau galėjo kovoti tik dėl 9–15 vietų.

 

Kito etapo kovose Lietuvos kanupolo komanda įrodė, kad buvo verta daugiau. Antrą varžybų dieną lietuviai 8:4 nugalėjo Rusijos kanupolo rinktinę ir pranoko Danijos žaidėjus, nugalėję juos rezultatu 4:1.

 

Paskutinę varžybų dieną Lietuvos jaunimas žaidė rungtynes su Didžiosios Britanijos rinktine dėl 9-12 vietos. Įtemptose rungtynėse, vieno taško skirtumu 5:4 mūsiškiai nugalėjo Didžiosios Britanijos sportininkus. Po šios pergalės Lietuvos komanda toliau tęsė kovą dėl 9 vietos.

 

Paskutinėse rungtynėse lietuviai susitiko su Airijos bendraamžiais. Abi komandos viena kitą neblogai pažįsta. Rungtynės buvo įtemptos. Mūsų komanda greičiau įveikė jaudulį ir puikiai sužaidė. Lietuviai kontroliavo visas rungtynes ir laimėjo rezultatu 5:3. Europos kanupolo čempionate iškovota aukšta 9 vieta.

 

 Lietuvos jaunimo U-21 rinktinė čempionate iškovojo penkias pergales, patyrė tik vieną pralaimėjimą ir vienas rungtynes sužaidė lygiosiomis su sidabro laimėtojais Italijos sportininkais. Europos čempionais tapo vokiečiai, antri liko italai, treti – šveicarai.

Lietuvos jaunimo U-21 rinktinė Europos kanupolo čempionate Koimbroje (Portugalijoje)

 

Lietuvos rinktinėje žaidė Trakų sportininkai: Justinas Gerdvilis, Mantas Kancleris, Lukas Kudaba, Lukaš Stachovskis, Karolis Tuska, Kristupas Totorovas, Julijus Zacharevičius bei Karolis Latauskas ir Mindaugas Kuc iš Alytaus, rinktinės vyr. trenerė Rasa Kudabienė ir treneris Kęstutis Dambrauskas.

 

Varžybų metu aukščiausio lygio meistriškumą demonstravo komandos kapitonas L. Stachovskis, 17 įvarčių pelnęs ir rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapęs K. Latauskas ir L. Kudaba. Komandos lyderiams gerai talkino K. Tuska, M. Kancleris, J. Gerdvilis. Į žaidimą gerai įsijungdavo ir jaunimas - K. Totorovas, M. Kuc ir J. Zacharevičius. 

 

Sportininkai ir treneriai dėkoja Portugalijoje gyvenantiems lietuviams, kurie varžybų metu aktyviai palaikė mūsų komandą.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra