Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškis įkopė į įspūdingą viršūnę Himalajuose: planuose – Everestas

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  14:04, 2022-12-02
Alytiškis įveikė pasaulyje gražiausiu tituluojamo Ama Dablamo kalno viršūnę 6 812 metrų aukštyje.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniuje gyvenantis alytiškis Mindaugas Šatkauskas vos prieš savaitę grįžo iš Nepalo, jame įveikė pasaulyje gražiausiu tituluojamo Ama Dablamo kalno viršūnę 6 812 metrų aukštyje.

 

„Šią viršūnę, apsuptą aukščiausių pasaulio kalnų, skiriu savo gimtajam miestui Alytui. Tai mano meilės išraiška miestui, kuriame augau, brendau ir formavausi kaip asmenybė“, – savo feisbuko paskyroje rašė Mindaugas.

 

Penktadienį savo kelionės įspūdžiais jis dalijosi Alytaus miesto savivaldybėje. Kalbėdamas su miesto savivaldybės meru Nerijumi Cesiuliu ir mero pavaduotoja Jurgita Šukevičiene, M. Šatkauskas pasakojo, kad pirmą kartą į kalnus išsiruošė atsitiktinai – savanoriaudamas Nepale jis praleido savaitę žygyje, bet apie tolimesnes viršūnes tuomet net nesusimąstė. Tik grįžus į Lietuvą po kurio laiko kilo noras vėl kopti į viršūnę  taip susidėliojo, kad alytiškis vėl atsidūrė Nepale, kur su tarptautine komanda leidosi į vieną sudėtingiausių kopimų.

 

„Sakoma, kad įveikęs Ama Dablamą, esi pasiruošęs Everestui. Neneigiu, aš tam ir ruošiuosi – 2024 metų gegužę kopsiu į aukščiausią pasaulio viršūnę“, – planais dalijosi alpinistas mėgėjas.

 

„Ačiū už miesto garsinimą. Tikiuosi, kad jūs įkvėpsite ne vieną jaunąjį alytiškį siekti savų viršūnių“, – susitikime kalbėjo N. Cesiulis.

 

Alytaus vėliavą viršūnėje iškėlęs Mindaugas tikina, kad ir toliau ji plevėsuos aukščiausiuose pasaulio kalnuose.