Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškio vaikystės svajonė išsipildė įsigijus sodybą kaime: viską kūrė savomis rankomis

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  10:24, 2023-08-27
Vytautas Lėlius.
asmeninio archyvo nuotr.

Alytiškis Vytautas Lėlius prieš septynerius metus įsigijo sodybą Alytaus rajone, Raudonikių kaime. Vyras sodybos ieškojo ne šiaip sau. Jis nuo vaikystės svajojo auginti ir dresuoti vokiečių aviganių veislės šunis. Įsigijęs sodybą, ilgai nelaukęs savo didžiausią svajonę ir įgyvendino.

Vieno hektaro plote šeimininkaujantis Vytautas šiandien jaučiasi labai laimingas. Jis savo rankomis susitvarkė apleistą sodybą ir čia augina 4 vokiečių aviganių veislės šunis. Taip pat 40 arų plote įrengė šunų dresavimo aikštelę, kurioje dresuoja savo mylimus augintinius.

 ,,Visą gyvenimą svajojau turėti vokiečių aviganių veislės šunį, bet gyvenau mieste, ir tokios galimybės nebuvo. Tad belikdavo tik pasvajoti“, - atvirauja vyriškis.

 

Vytautas pinigus sodybai taupė keletą metų. Teko padirbėti ir svetur. Grįžęs į Lietuvą intensyviau ėmė ieškoti sodybos. Paieškos užtruko. Visgi ją pavyko surasti ir sėkmingai įsigyti. Vyrui buvo nesvarbu netgi tai, kad sodyba labai apleista. ,,Aš žinojau, kad savo rankomis susikursiu gražią aplinką. Tai, kad aplink šabakštynai – manęs visai nebaugino“, - sakė alytiškis. 

 

Pirmiausiai Vytautas išlygino žemę, tada puolėsi tvarkyti aplinką, namus. ,,Kardinaliai viską pakeičiau. Sodybą sukūriau pats savo rankomis, remdamasis vaizduote“, - šypsodamasis pasakojo jis. Jokių idėjų neieškojo nei knygose, nei interneto platybėse. Pats pasikeitė namo stogą, pasistatė didžiulę terasą. ,,Prikėliau sodybą iš numirusių“, - dabar šypsodamasis sako Vytautas. 

 

Po kelių mėnesių gyvenimo sodyboje vyras nusipirko pirmąjį vokiečių aviganių veislės šunį. Neilgai trukus įsigijo ir antrąjį. Kaip pats sakė – kad dviem augintiniams būtų linksmiau. Šiuo metu Vytautas turi 4 vokiečių aviganių veislės šunis. Su savo augintiniais dalyvauja šunų parodose. Dažnai laimi prizines vietas. 

Paklaustas, kodėl nusprendė auginti ir dresuoti būtent vokiečių aviganių veislės šunis, pašnekovas atskleidžia, kad šios veislės šunys yra patys prieraišiausi, niekada nepalieka savo šeimininko, yra puikūs pėdsekiai ir lengvai dresuojami. Be to, mėgsta žaisti ir yra labai žaismingi.

Dresavimo paslapčių Vytautas mokėsi pas vokiečių aviganių veislės žinovus ir interneto platybėse. Dabar dresiruoti šunis jau pats moko kitus. ,,Nėra lengva išmokti dresūros. Prie kiekvieno šuns reikia mokėti prieiti, nes kiekvieno psichika yra kitokia, ir reikia turėti be galo daug kantrybės“, - šunų dresavimo paslaptimis dalijasi Vytautas. Jis akcentuoja, kad labai svarbu su šunimis būti draugiškiems, nešaukti ant jų, nes kitu atveju – įbauginsi gyvūną, ir tuomet gero rezultato nesitikėk. 

Mylimiausias jo keturkojis draugas – vardu Dalyvis. Jie kartu važinėja automobiliu, plaukia vandens dviračiais, o kieme ilsisi sėdėdami ant to paties suolelio. ,,Aš myliu šunis, o jie – mane“, - sako alytiškis.

Prieš keletą metų Vytautas savo sodyboje įkūrė ir vokiečių aviganių veislės šunų veislyną. Pavadino jį ,,Svajonė“. ,,Turėti vokiečių aviganių veislės šunį buvo mano viso gyvenimo svajonė. Šią svajonę aš ne tik ,,užauginau“, bet ir išplėčiau“, - atviravo pašnekovas. 

 

Vytautas taip pat veda nemokamas edukacijas vaikams su savo šunimis. Vyksta į darželius ir mokyklas, taip pat sulaukia vaikų ir savo namuose. Papasakoja, kuo ypatingi vokiečių aviganių veislės šunys, atskleidžia dresavimo paslapčių, o keturkojai pademonstruoja savo gebėjimus. 

,,Gyvenu tarsi rojuje. Paties rankomis sukurta sodyba tapo vieninteliais namais, o šunys – geriausiais draugais.  Nieko iki visiškos laimės netrūksta“- sako alytiškis. Vytautas visiems pataria siekti savo svajonių, niekada nepasiduoti, o eiti pirmyn. 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai