Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Alytiškio statomas namas išgąsdino kaimynus: bus šarvojimo salė?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:23, 2019-06-05
Namą besistatančiam alytiškiui M. Remeikai kaimynams tenka aiškintis, kad naujojo pastato nepavers šarvojimo sale.
AlytusPlius.lt nuotr.

Laidojimo paslaugų verslą turinčiam ir namą besistatančiam alytiškiui kaimynams tenka aiškintis, kad naujojo pastato nepavers šarvojimo sale. Aplinkiniams nerimą kelia statomo namo dydis ir neįprastai erdvi automobilių stovėjimo aikštelė šalia jo.

 

„Vienintelis dalykas, kas mus domina, tai šio gyvenamojo namo paskirtis. Visi Kurorto gyventojai žino, ne paslaptis, kad čia bus laidojimo namai. Mums taip sakė. Namo projektas daugiau primena komercinį pastatą, o ne gyvenamąjį, todėl daug klausimų kyla.

 

Neturime nieko prieš tai, kad namas didžiulis, bet vienus laidojimo namus Kurorte mes jau turime ir norime būti užtikrinti, kad čia nebus vykdoma komercinė veikla“, - teigė Lelijų gatvėje planuojamo statyti gyvenamojo namo projektinių sprendinių viešinimo viešajame susirinkime antradienio vakarą dalyvavę alytiškiai.

 

Jie reikalavo aiškių atsakymų ir pažadų iš namą Lelijų gatvėje besistatančio laidojimo paslaugų verslą turinčio alytiškio Motiejaus Remeikos.

 

Žmonės piktinosi, kad jų kaimynystėje esančiame žemės sklype iš pradžių buvo vykdoma savavalė statyba – įrengta betoninė sienelė kėlė daug klausimų dėl paties projekto ir jo sprendinių.

 

Kodėl? Nes suprojektuotas gyvenamasis namas – gerokai didesnis nei įprasta. Jo naudingas gyvenamasis plotas siekia beveik 400 kvadratinių metrų, o greta namo numatyta įrengti net devynių vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

 

Kadangi sklypo savininkas – įmonės „Skausmo užuovėja“ vadovas, gyventojams ir kilo klausimas, ar gyvenamųjų namų kvartale iš tiesų neketinama pastatyti ir įrengti dar vienų laidojimo namų.

 

 

Sklypo savininkas M. Remeika tikino, kad jis dėl to ir atvyko į susirinkimą, kad paneigtų sklandančius gandus, kuriuos taip pat yra girdėjęs ne kartą. Jis pritarė, kad namas nėra standartinio dydžio, kaip yra įprasta gyvenamajam namui, bet patikino, kad pagal projektą name negali būti vykdoma jokia komercinė veikla, be to, tokia veikla minėtoje vietoje būtų finansiškai nenaudinga.

 

Į gyventojų priekaištus, kad sklype esanti betoninė sienelė buvo įrengta pažeidžiant teisės aktus, M. Remeika atsakė pripažindamas, kad buvo padaryta klaidų, tačiau jos ištaisytos, atlyginta žala valstybei dėl savavališkos statybos, šiuo metu yra gauti visi reikalingi leidimai ir greta gyvenančių kaimynų sutikimai dėl tvoros įrengimo.

 

„Nebūkime nusiteikę priešiškai vieni kitų atžvilgiu vien dėl to, kad yra kažkokia veikla vykdoma. Ji yra visiškai nesusijusi, nes yra darbas ir yra asmeninis gyvenimas“, - kalbėjo M. Remeika.

 

 

Tikėtina, kad Kurorto gyventojų nerimą dėl galimai statomos dar vienos šarvojimo salės pakurstė ir visai neseniai kitoje miesto dalyje, Miklusėnų gatvėje, kilęs skandalas dėl greta gyvenamųjų namų esančiame pastate planuojamų įrengti šarvojimo salių.

 

Verslininkai, planuojantys įrengti šarvojimo sales Miklusėnų gatvėje, užsiminė, kad aplinkinių gyventojų pasipriešinimą kursto konkurencijos nenorintys šio verslo senbuviai Alytuje.

 

Neatmestina, kad gandai apie M. Remeikos planus pasistačius gyvenamąjį namą vėliau jame įrengti laidojimo paslaugų įmonę, taip pat galėjo būti pakurstyti iš šalies.

 

Viešajame susirinkime, kuriame aptarti projektiniai sprendiniai, po ilgų diskusijų, priekaištų lavinos ir argumentų išdėstymo, gyventojai aprimo, tačiau patikino, kad statybas Lelijų gatvės sklype stebės per padidinamąjį stiklą ir neleis, kad būtų vykdomi kokie nors nusižengimai.

 

 

Kurorto gyventojai pareikalavo, kad M. Remeika pašalintų ant Dzūkų gatvės dalies išpiltą ir jau ne vienus metus ten stūksančią žemių krūvą, kad žmonės su vaikais galėtų nueiti prie Nemuno. Gyventojai taip pat paprašė saugiai aptverti statybvietę, nes dabar ją juosianti tvora yra išlūžusi, bei užrakinti sklype esantį šulinį.

 

 

Namo vizualizacija.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra