Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškio mopedas – su bloga „karma“: konfiskuotas antrą kartą

Jurgis Kochanskas  •    •  9:33, 2019-05-14
Alytiškio mopedas – su prasta „karma“: konfiskuotas antrą kartą.
Asociatyvi nuotr.

24-erių metų alytiškiui Žygimantui A. už 50 eurų įsigytu mopedu ilgai važinėtis neteko. Balandžio 7 dieną apie 20.25 val. jis Alytuje, Topolių gatvėje, įkliuvo pareigūnams, mat vairavo mopedą būdamas neblaivus. Vairuotojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jam  nustatytas daugiau negu pusantros promilės girtumas.

 

Judrioje miesto sankryžoje – be šalmo ir šviesų

 

Žygimantas A. balandžio 7-ąją, sekmadienį, vartojo alų, vakare buvo jau gerokai įkaušęs. Grįžęs į namus Lauko gatvėje sugalvojo savo mopedą „ZNEN ZN50Q – 11“ nuvaryti į garažą Ulonų gatvėje.

 

Alytiškis važiavo Naująja gatve, vėliau šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje pasuko į Statybininkų, tuomet į Topolių gatvę. Į pareigūnų akiratį mopedo vairuotojas pateko stovėdamas sankryžoje ir laukdamas žalio šviesoforo signalo, mat buvo be šalmo, važiavo neįjungęs mopedo šviesų.

 

Policininkai nutarė mopedą sustabdyti ir patikrinti jo vairuotoją.

 

Įsijungę specialius raudonos bei mėlynos spalvų švyturėlius bei garso signalą, pareigūnai sustabdė įtarimų sukėlusį vairuotoją. Šis pateikė dokumentus: mopedą pirkęs prieš keletą dienų, jis nebuvo įregistruotas įstatymų numatyta tvarka.

 

Mopedui neatlikta privalomoji techninė apžiūra, jis nedraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Taipogi vairuotojas pareiškė, kad jis neturi ir niekada neturėjo teisės vairuoti mopedą.

 

Išdavė kvapas, nerišli kalba, paraudusios akys...

 

Nuo Žygimanto A. sklido stiprus alkoholio kvapas, jo judesiai buvo nekoordinuoti, jis nerišliai kalbėjo, jo akys buvo paraudusios. Vairuotojas paaiškino, kad gėrė alų ir į alkoholio matuoklį „įpūtė“ 1,59, pakartotinai po 20 minučių – 1,55 promilės alkoholio. Tad mopedo vairuotojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

 

Girto alytiškio važiavimas mopedu baigėsi ikiteisminiu tyrimu ir Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėjos baudžiamuoju įsakymu.

 

Skirtos bausmės – baudos –  aritmetika

 

Teismas Žygimantą A. nubaudė 51 MGL (2250 eurų) dydžio bauda. Kadangi baudžiamoji byla baigta supaprastinto proceso tvarka – teismo baudžiamuoju įsakymu, Žygimantas A. pilnai pripažino savo kaltę, jam bausmė sumažinta trečdaliu – nurėžta skirtosios baudos iki 34 MGL (1700 eurų).

 

Į bausmės dydį įskaitytas laikinajame sulaikyme išbūtas laikas (viena diena), kuri prilyginta 2 MGL dydžių baudai. Tad nuteistasis privalės sumokėti 1 600 eurų baudą.

 

Žygimantui A. skirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždrausta 2-ejus metus naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones.

 

Bloga mopedo „karma“?

 

Skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – turto konfiskavimas, konfiskuotas jam priklausantis mopedas.

 

Beje, šis mopedas konfiskuojamas antrą kartą. Prieš Žygimantą A., buvęs mopedo savininkas Renatas G. 2016 metų balandžio 7-ąją mopedą buvo pirkęs iš mažosios bendrijos „Užubalis“. Dar prieš tai, Lazdijų apylinkės teismo 2015 metų birželio 18 dienos nutarimu šis mopedas buvo konfiskuotas ir perduotas valstybės nuosavybėn.

 

Kai Renatas G. nusipirko mopedą, jis nuo to laiko gulėjo garaže, nevažiavo, buvo prastos būklės, kol jį už 50 eurų nupirko Žygimantas A. Gal būtų ir prikėlęs mopedą naujam gyvenimui, bet stikliukas pamaišė, ir, be abejo, bloga mopedo „karma“.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra